Izņemti tikai četri tūkstoši vēlētāju apliecību; aktivitāte ļoti zema

0 komentāri

Tiem vēlētājiem, kuriem nav pases, bet tikai identifikācijas karte, šī ir pēdējā diena, kad var izņemt vēlētāju apliecību, lai varētu piedalīties vēlēšanās. Līdz šim brīdim izņemti nepilni četri tūkstoši apliecību, kas uzskatāma par mazu aktivitāti.

Aprēķināts, ka Latvijā gandrīz 30 tūkstošiem pilsoņu ir tikai ID kartes.

Tiek lēsts, ka šodien iedzīvotāji varētu izņemt vēl vienu tūkstoti vēlētāju apliecība.

Patiesībā tik maza ID karšu īpašnieku interese jau bija sagaidāma, jo, jau izsniedzot identificikācijas kartes, cilvēki tika brīdināti par to, ka ar tikai ar tām nebūs iespējams vēlēt, sacīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).

Daudzi no šo karšu saņēmējiem atzinuši, ka viņi nemaz to arī negrasās darīt. Portāls Skaties.lv jau vēstīja par kādu sievieti, kurai pēc vēlētāja apliecības no Rīgas būtu speciāli jādodas uz Tukumu, jo tieši tur viņa saņēmusi savu ID karti. Sieviete pauda viedokli, ka nepieciešamo vēlētāja apliecību valstij būtu vajadzējis nosūtīt katram ID kartes īpašniekam uz mājām pa pastu. Viņa balsot iet negrasās.

Vēlētāju apliecība vizuāli ir līdzīga personas identifikācijas kartei ar pretviltošanas elementiem un tā būs jāatstāj vēlēšanu iecirknī, lai novērstu atkārtotu balsošanu. To izgatavošana izmaksājusi aptuveni piecus tūkstošus eiro.

Apliecības var izņemt vēl tikai šodien PMLP teritoriālajās nodaļās.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas