Irbenes teleskopa renovācijas darbi izmaksās vairāk nekā 7 miljonus eiro

0 komentāri

Dzīvais muzejs – tā Irbenes radioteleskopa telpas un tajās esošās iekārtas sauc zinātnieki Ventspils pusē. Šī muzeja renovācijas izmaksas tiek lēstas vairāk nekā septiņu miljonu eiro apjomā.

”Dzīvais”, jo pagājušā gadsimta 60. gados uzstādītās ierīces darbināšanai izdevies saglabāt un var izmantot arī mūsdienas. Tas iespējams, neņemot vērā to, ka Krievijas armija deviņdesmitajos gados, aizejot no objekta, nebija atstājusi dokumentāciju un bija sabojājusi iekārtas, sadzenot kabeļos naglas vai pārgriežot tās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šoruden radioteleskopa darbībā iestājusies pārmaiņas vēstoša pauze – tika uzsākti Ziemeļeiropā lielākā radioteleskopa remontdarbi. To gaitā decembra sākumā tika nocelta paraboliskā antena, kuras diametrs ir 32 metri, bet svars – 58 tonnas. Šis projekts tika izstrādāts gandrīz gadu, ņemot citās pasaules valstīs esošo pieredzi.

Paraboliskās antenas renovācijas darbos piesaistīti Vācijas speciālisti, un darbus plānots pabeigt nākamvasar.

Renovācijas izmaksu daļu sedz valsts, bet daļu – Ventspils pašvaldība.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas