Inčukalna brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem pirmajiem Latvijā savs ugunsdzēsības auto

1 komentārs

Padomju varas gados Brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustība Latvijas PSR bija plaši izplatīta parādība, bet pēc valsts neatkarības atjaunošanas tā pamazām izsīka. Lai pēc vairākiem gadiem atkal sāktu atjaunoties, bet nu jau citā kvalitātē. Uzskatāms piemērs tam ir Inčukalna brīvprātīgie ugunsdzēsēji, kuri ne tikai mācās palīdzēt nelaimē nokļuvušiem novadniekiem, bet pat iegādājušies un atjaunojuši ugunsdzēsības auto – kā pirmie Latvijā.

Inčukalna brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība izveidota 2013. gada martā un darbojas kā palīgspēks ugunsdzēšanas un glābšanas darbos, kā arī kā organizācija ugunsdrošības popularizēšanas jautājumu pilnveidošanā. Lai spētu pilnvērtīgi palīdzēt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam sākt dzēšanas darbus vēl pirms viņu ierašanās, inčukalnieši par vietējo uzņēmēju saziedotiem līdzekļiem iegādājušies un pilnībā atjaunojuši 27 gadus vecu padomjlaika ugunsdzēsības auto GAZ 66.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

1 komentārs

TOP komentāri

 • ZEO
  0

  ZEO

  Patiesībā klaji meli.
  Atceros, gadus 10 atpakaļ Lielvārdē bija brīvprātīgie ugunsdzēsēji, un viņiem jau tad bija sava ugunsdzēsības auto. Marka ZIL. Brauca palīgā VUGD dzēst kūlas u.c. ugunsgrēkus rajonā.
  Sorry, bet šitas nav pirmais Brīvprātīgo depo ar ''savu'' auto...

  04.12.2015 23:58

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas