Iecavā Lāčplēša dienu svin ar gājienu

0 komentāri

Kā jauka, silta un patriotiska ir izveidojusies tradīcija 11. novembri Latvijā svinēt ar lāpu gājienu un svecīšu nolikšanu pie īpašām piemiņas vietām daudzās Latvijas pilsētās. Iecavas pilsētā šo dienu svin, ne tikai pieminot kaujās kritušos, bet arī iesvētot Latvijas nākotnes aizstāvjus – jaunsargus.

Savas zemes patriots. Šādus vārdus Latvijā jo īpaši dzirdam tieši novembrī, un, ja 18. novembris ir vairāk saistīts ar svētkiem un priecāšanos, tad 11. novembris jeb visiem zināmā Lāčplēšu diena tomēr ir veltīta kritušo brīvības cīnītāju piemiņai, ko ir pieņemts godināt ar kādu lāpu gājienu, svecīšu un ziedu nolikšanu pie piemiņas vietām. Arī Iecavā šī diena tika aizvadīta tieši tā un, kā atzina paši iecavnieki, tad arī bērniem ir būtiski zināt, kāpēc patiesībā svinam šo dienu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas