Galēnos uzstādīta neparasta karte

0 komentāri

Riebiņu novada Galēnu pagasta Galēnos tika uzstādīta neparasta karte, kur ir atzīmētas visas pagastā esošas apdzīvotas un nu jau tukšas mājas. Pašlaik pagastā ir 21 ciems, taču kādreiz ir bijuši 27. Ideja par šāda vēsturiska pētījuma veikšanu radās Galēnu pamatskolas vēstures skolotājai Rita Upeniece, kas kopā ar skolēniem divu gadu garumā strādāja pie kartes izveides.

Lai iegūtu informāciju,tika rīkoti pārgājieni, kuru laikā skolēni apmeklēja ciemus, tikās ar iedzīvotājiem, pētīja vietvārdu datu bāzi, ka arī strādāja ar vēsturiskam kartēm. Vēlāk tika izveidota karte, kur bija atzīmēti esošie un zudušie mājokļi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Skatīt vairāk

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas