Daugavpilietis par cūku iznīcināšanu: cits vemj, citam jāierauj ”graķītis”

0 komentāri

Beigtajām cūkām, kas ilgu laiku ir stāvējušas karstumā, nereti iet nost āda, parādās smaka. Ne visi, kam cūkas jāiznīcina, ir raduši pie šādiem skatiem, tādēļ dažs labs arī izvemjas, citam jāķeras pie kāda ”graķa” jeb stiprāka dzēriena, stāstīja Daugavpils novada domes priekšsēdētājas vietnieks Arvīds Kucins.

Ņemot vērā sarežģījumus, kas rodas, iznīcinot cūkas, A. Kucins ieteicis Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) darbiniekiem, piemēram, mežacūkas, sadedzināt turpat, mežā. Tādā veidā varētu izvairīties no nepatīkamās beigto dzīvnieku transportēšanas.

Jau ziņots, ka Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skartajā teritorijā, kurā kopumā tiek audzēti aptuveni 40 tūkstoši cūku, būs jānokauj visas cūkas, kas tiek turētas novietnēs, kurās netiek ievēroti biodrošības pasākumi.

Bīstamais vīrus pagājušajā nedēļā atklāts arī vairākās Vidzemes piemājas saimniecībās. Tā izplatību veicina piemāju saimniecību vājā biodrošības aizsardzība, secinājis Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

Pagājušajā gadā Latvijā kopumā tika turēti vairāk nekā 350 tūkstoši cūku, savukārt teritorijā, kur noteikta ĀCM ārkārtas zona, tiek turēti apmēram 40 tūkstoši cūku.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas