Cūku mēris konstatēts kautuvēs, kas nokauto lopu atliekas izgāzušas mežā

0 komentāri
Cūku mēris konstatēts kautuvēs, kas nokauto lopu atliekas izgāzušas mežā
Foto: Flickr

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis, ka divas lopu kautuves Latvijā nokauto dzīvnieku atliekas izgāzušas mežā. Kautuves patlaban ir slēgtas, vēsta laikraksts ”Latvijas Avīze”.

Slēgta ir kautuve ”Servilat” Valkā un Ērģemes zemnieku saimniecība ”Kalnpriedes”. Mežā izveidotās ar Āfrikas cūku mēri inficēto lopu atlieku izgāztuve ir viens no iespējamajiem cēloņiem mēra uzliesmojumam Valkas novada Ērģemes pagastā, atzinis PVD Ziemeļvidzemes pārvaldes vadītājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Piemājas saimniecībā tika turētas 9 mājas cūkas, no kurām vīruss konstatēts vienai cūkai. Mājas cūkas ir iznīcinātas, veikta dezinfekcija. Novietne atrodas tuvu pirms tam skartajai novietnei, tāpēc netiek izslēgts, ka slimība saimniecībā izplatījusies no cilvēkiem, kas veica dzīvnieku aprūpi un neievēroja biodrošības pasākumus,” tā situāciju raksturo PVD pārstāvji.

SIA “Servilat” pēc PVD nesenās vizītes savā izgāztuvē atliekas centusies aprakt, taču darbs esot veikts ļoti pavirši. Savukārt z/s “Kalnpierdes” teritorijā esot redzamas mētājamies nokauto dzīvnieku atliekas – kājas, galvas, ādas, kauli.

Tāpat Ērģemes pusē PVD novēroja, ka ir tika noņemtas zīmes par karantīnas ierobežojuma teritoriju, kuras tika izvietotas ceturtdienas vakarā. ”Tāda rīcība nav pieļaujama, ir bezatbildīga un krietni apgrūtina dienesta darbu,” norādīja PVD pārstāvji. Par šo gadījumu dienests informējis arī Valkas novada policijas pārvaldes Kārtības policiju un iesniedza ziņojumu Valsts policijas reģionālajai pārvaldei.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas