Cūku mēra pārņemtajā Latgalē iedzīvotāji pretojas karantīnas pasākumiem

0 komentāri

Dienvidlatgalē, kur lielā daļā pagastu noteikta karantīna saistībā ar Āfrikas cūku mēri, iedzīvotāji nereti neizprot biodrošības pasākumu nozīmi, dažkārt cūkas tiek slēptas, bet inficētā gaļa – pārvadāta, viesojoties Latgalē, novēroja LNT žurnālists Aleksis Zoldners.

Latvijas amatpersonas trešdien apmeklēja Āfrikas cūku mēra skarto reģionu Latgalē, lai klātienē iepazītos, kā dienesti veic Āfrikas cūku mēra (ĀCM) ierobežošanas un apkarošanas pasākumus. Ceturtdien plānots apmeklēt arī Vidzemes reģionus, kurā konstatēt šī cūku slimība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vizītē uz Latgali un Vidzemi devies zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis un Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs.

Jau pēc nedēļas Aglonā ieradīsies desmitiem tūkstošu cilvēku, lai svinētu reģionā lielākos reliģisko notikumu- Svētās Jaunavas Marijas Debesbraukšanas svētkus. Tas radījis bažas arī par to, vai atbildīgie dienesti spēs kontrolēt tik plašu cilvēku plūsmu Āfrikas cūku mēra kontekstā.

Foto: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Foto: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Foto: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas