Cūku mēra pārņemtajā Latgalē iedzīvotāji pretojas karantīnas pasākumiem

0 komentāri

Dienvidlatgalē, kur lielā daļā pagastu noteikta karantīna saistībā ar Āfrikas cūku mēri, iedzīvotāji nereti neizprot biodrošības pasākumu nozīmi, dažkārt cūkas tiek slēptas, bet inficētā gaļa – pārvadāta, viesojoties Latgalē, novēroja LNT žurnālists Aleksis Zoldners.

Latvijas amatpersonas trešdien apmeklēja Āfrikas cūku mēra skarto reģionu Latgalē, lai klātienē iepazītos, kā dienesti veic Āfrikas cūku mēra (ĀCM) ierobežošanas un apkarošanas pasākumus. Ceturtdien plānots apmeklēt arī Vidzemes reģionus, kurā konstatēt šī cūku slimība.

Vizītē uz Latgali un Vidzemi devies zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis un Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs.

Jau pēc nedēļas Aglonā ieradīsies desmitiem tūkstošu cilvēku, lai svinētu reģionā lielākos reliģisko notikumu- Svētās Jaunavas Marijas Debesbraukšanas svētkus. Tas radījis bažas arī par to, vai atbildīgie dienesti spēs kontrolēt tik plašu cilvēku plūsmu Āfrikas cūku mēra kontekstā.

Foto: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Foto: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Foto: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas