Burtnieka ezerā četras naktis vāks zivju paraugus

0 komentāri

Uzsākta Burtnieka ezera pētniecība, kuras mērķis ir radīt “ilgtspējīgu ezera apsaimniekošanas stratēģiju”.

Pētījumus par zivju sastāvu Burtnieka ezerā no šodienas veiks zinātnieku grupa no Čehijas Zinātņu akadēmijas kopā ar Vides risinājumu institūta pētniekiem.

Ezera izpēte tika uzsākta pagājušajā gadā. Tās mērķis ir radīt zinātniski pamatotu ilgtspējīgu ezera apsaimniekošanas stratēģiju, kas būtu draudzīga dabai un cilvēkiem. Pētījuma autori skaidro, ka tas ļaus labāk novērtēt situāciju ezerā – to, kādas un cik daudz zivis ir ūdens tilpnē, kādi augi ir ezerā, kā arī novērtē problēmas.

Šogad jau noticis pirmais izpētes darbu posms. Tajā zinātnieki veica pētniecisko zveju, kā arī ievāca ezera grunts dzīvnieku un ūdens paraugus. Šajā izpētes reizē paredzēts četras naktis veikt zivju paraugu ievākšanu ar nelielu zinātnisko trali, kā arī ar elektroimpulsu zvejas iekārtu, ar kuru zivis netiek nogalinātas.

Ievāktās zivis tiks svērtas un mērītas laivā uzreiz pēc noķeršanas, kas ļaus tās dzīvas atlaist ezerā.

Burtnieks ir piektais lielākais ezers Latvijā. Sākotnēji ezers tika saukts lībiešu valodā – “Astijervs” – tulkojumā tas nozīmē “Trauku ezers”. Pirmo reizi vārds “Burtnieks” minēts 1366. gada dokumentā, un savu vārdu tas ieguvis no blakus esošās pils. Burtnieku apvij daudz teiku, leģendu un nostāstu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas