Atkusnis radījis satraukumu Latvijas laukos – jaunā raža ir apdraudēta

1 komentārs

Zemnieki šobrīd ar bažām seko līdz laika prognozēm – atkusnis apsētos tīrumus padarījis viegli ievainojamus. Lieli mīnusi bez sniega segas tiem var nodarīt milzu postījumus, un var atkārtoties 2014. gada scenārijs, kad daudzviet graudaugus pavasarī bija jāpārsēj, vēsta raidījums 900 sekundes.

Valsts augu aizsardzības dienesta speciāliste Linda Būcēna vēro ziemājus pēc pēkšņās sniega kušanas. Vairāku tīrumu zeme jau ir atsalusi, taču laika apstākļi kultūraugiem vēl neļauj sākt augšanas procesu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Linda Būcēna, Valsts augu aizsardzības dienesta speciāliste: 

Ne lauksaimnieki, ne mēs esam priecīgi par šādu situāciju tagad, februāra pašā sākumā, bet sniegam nokūstot, situācija izskatās laba. Mēs ļoti ceram, ka pieturēsies vēsums, jo šis vēl nav laiks, kad jāsākas pavasarim.

Lai gan pēdējās nedēļas laikā stipri lija, ziemāji nav zem ūdens, un tie nenoslāps. Zemei vēl vajag mitrumu pēc pērnā gada ilgstošā rudens sausuma, kad tukšas palika daudzas akas.

Patlaban sniega sega no laukiem nokususi pilnībā, taču augi nav atsākuši savu veģetāciju. Ja būtu pretēji, un pēkšņi atgrieztos ziema, būtu risks, ka ziemāji varētu nopietni ciest.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • tad jau
    0

    tad jau

    tad jau jāprasa kompensācijas... ar steigu...

    21.03.2016 14:43

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas