Atjaunoto un modernizēto Skangaļu muižu par savām mājām sauc bērnu centra iedzīvotāji

0 komentāri

Skangaļu muiža Latvijas vēstures laikā ir bijusi vairāku nozīmīgu notikumu epicentrā. Pagājušā gadsimta divdesmitajos gados tur notika viena no nozīmīgākajām Cēsu kauju sadursmēm, Skangaļu kauja. Pirms Otrā pasaules kara, kad muižā tika ierīkota padomju armijas bāze ar lidlauku un bumbu noliktavām, Skangaļu muiža nonāca Ulafa Palmes īpašumā, kurš bija viens no Zviedrijas nozīmīgākajiem premjerministriem.

Pateicoties Katerīnai un Klāsam, Skangaļu muižā vienu armiju nomainīja cita, un šoreiz tā bija Pestīšanas armija, kura tajā laikā meklēja kādu vietu Latvijā, kur varētu sniegt palīdzību un atbalstu Latvijas bērniem. Skangaļu muižas atjaunošanas projekta aizbildne bija Zviedrijas princese Liliāna, kas 1997. gada 25. oktobrī iesvētīja jaunuzbūvēto skolu un bērnu centra ēku. Bērni, kuriem dzīvē nav tik ļoti paveicies, Skangaļu muižas bērnu centru apdzīvo arī šodien.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas