Apturēts mēģinājums no karantīnas zonas izvest cūkgaļu

0 komentāri

Aizvadītajā diennaktī Dagdas novadā, Bojāros, policijas darbinieki pieķēruši divus vīriešus, kuri mēģināja izvest cūkgaļu no Āfrikas cūku mēra karantīnas zonas.

Abi pārkāpēji tika aizturēti gandrīz vienlaicīgi, ap plkst.22 vakarā.

Pārbaudē 22 gadus veca vīrieša automašīnā “Audi” tika atrasts viens kilograms cūkgaļas, bet 32 gadus veca vīrieša tādas pašas markas automašīnā – astoņi kilogrami cūkgaļas. Par minēto pārkāpumu viņiem draud naudassods no septiņiem līdz 350 eiro.

Atrastā gaļa nodota utilizācijai, informācija par notikušo tālākai pārbaudei nodota Pārtikas un veterinārā dienesta Dienvidlatgales pārvaldei.

Saistībā ar izsludināto cūku mēra karantīnu Krāslavas un Dagdas novadā ir aizliegts izvest, pārdot cūkas un cūkgaļas izstrādājumus. Valsts policijas darbinieki turpina personu un transportlīdzekļu pārbaudi karantīnas noteiktajā zonā.

Šīs nedēļas sākumā apstiprināti jauni Āfrikas cūku mēra gadījumi meža cūkai Valkas novadā un mājas cūkām Dagdas novadā. Līdz ar to visā pierobežas zonā ar Igauniju un Krieviju tiks izsludināta ārkārtas situācija.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas