Aizvadīti viduslaiku svētki Jaunpils pilī

0 komentāri

Uz zirgiem jāj bruņās tērpti vīri, šķind zobeni, plīvo karogi ar muižnieku ģerboņiem, trīs reizes izšauj gadsimtiem vecs lielgabals, skan sena mūzika un pastaigājas dāmas viduslaiku tērpos… Kādam varbūt šķitīs, ka viņš ir nonācis kādas kinofilmas uzņemšanas laukumā, taču nē – tie ir svētki – Viduslaiku svētki Jaunpils pilī.

Jaunpils pilī viduslaiku svētki notiek jau kopš 1999. gada. Pēdējos gados, kopš pils nonākusi vietējās pašvaldības paspārnē, pieaudzis gan svētku apjoms un tajā skatāmo, klausāmo un piedalīties pašiem vedinošo pasākumu apjoms, gan arī svētku apmeklētāju skaits. Šā gada svētku moto bija ”Kad vīri spēkojas”, jo svētki tika rīkoti, īpaši atceroties četrus no Jaunpils pilskungiem, četrus izcilus karotājus – pirmo Jaunpils baronu Tīsu fon der Reki, Matiasu fon der Reki, Johanu Zigismundu fon der Reki, kā arī pēdējo pilskungu Vilhelmu Heinrihu Ernestu fon der Reki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas