Āfrikas cūku mēris vēl aizvien plosās Vidzemē un Latgalē

0 komentāri

Āfrikas cūku mēra sērga Latvijā nav galā, un ik dienas Latvijā tiek konstatētas šīs slimības dēļ mirušas mežacūkas, raidījumā 900 sekundes atzina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) vadītājs Māris Balodis.

Slimība vēl aizvien cirkulē trīs Latvijas reģionos – Latgalē, kā arī Vidzemē Madonas un Valkas pusē. Pēdējā laikā Āfrikas cūku mēra izplatība Vidzemē apsteigusi Latgali, kur infekcijas dēļ mirušo mežacūku skaits samazinājies. Šādas izmaiņas saistītas ar mežacūku apdzīvotības blīvumu – Latgalē gan drošības pasākumu, gan medniecības dēļ mežacūku skaits ir mazāks nekā Vidzemē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tāpat ar Āfrikas cūku mēra gadījumi ik dienu tiek konstatēti arī Igaunijā, Lietuvā, Polijā un Krievijā, atzina M. Balodis.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas