Āfrikas cūku mēris var ”pārmesties” uz graudaugu kultūrām

0 komentāri

Ja ar Āfrikas cūku mēri slimas meža cūkas nākušas baroties labības laukos vai tajos nobeigušās, ar šo infekciju var sasirgt arī graudaugi. Zemniekiem Latgalē gan trūkst informācijas, kā būtu jārīkojas šādā situācijā, ziņo LNT raidījums ”900 sekundes”.

Šobrīd, kad sācies graudu novākšanas laiks un saistībā ar Āfrikas cūku mēri izsludināta ārkārtas situācija, Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) būtu jāstrādā mērķtiecīgāk, uzskata aptaujātie zemnieki Latgalē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai gan sērga tika atklāta jau pirms diviem mēnešiem, Latgalē joprojām ir saimniecības, kur PVD inspektori nav redzēti, ziņo ”900 sekundes”.

SIA ”Brīvība” pārstāvis Saimons norāda, ka ar PVD sarunas notikušas tikai telefoniski. ”Viņi izstāstīja mums, ko darīt un kā pareizi strādāt, tā mēs arī saņēmām informāciju par Āfrikas cūka mēra infekciju. Mēs zinām, ka graudi ir jāpārstrādā 60 grādu temperatūrā, lai varētu iznīcināt vīrusu. To mēs arī darīsim,” stāstīja zemnieks.

Tikmēr z/s ”Vairogi” īpašnieks Guntis norāda, ka nav informēts par to, kāds ir rīcības plāns, lai cīnītos ar infekcijas izplatību graudaugos. ”Informācijas noteikti varētu būt vairāk,” pauda lauksaimnieks.

To, ka šobrīd tik lielai zonai kā Āfrikas cūku mēra skartais Latgales reģions PVD inspektoru varētu būt vairāk, atzīst arī pats dienests. ”Inspektoru ir tik, cik viņu ir. Man reģionā ir tikai desmit veterinārie inspektori, kas strādā, un no citām pārvaldēm man ir atbraukuši palīgā vēl četri inspektori, lai veiktu biodrošības pārbaudes. Tik, cik var cilvēks pa vienu dienu paveikt, tik arī viņš var,” stāsta Dzintars Juškus, PVD Dienvidlatgales pārvaldes vecākais inspektors.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas