Āfrikas cūku mēris var “pārmesties” uz graudaugu kultūrām

0 komentāri
Āfrikas cūku mēris var “pārmesties” uz graudaugu kultūrām
Kvieši Foto: LETA

Tev noteikti jāizlasa

Ja ar Āfrikas cūku mēri slimas meža cūkas nākušas baroties labības laukos vai tajos nobeigušās, ar šo infekciju var sasirgt arī graudaugi. Zemniekiem Latgalē gan trūkst informācijas, kā būtu jārīkojas šādā situācijā, ziņo LNT raidījums “900 sekundes”.

Šobrīd, kad sācies graudu novākšanas laiks un saistībā ar Āfrikas cūku mēri izsludināta ārkārtas situācija, Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) būtu jāstrādā mērķtiecīgāk, uzskata aptaujātie zemnieki Latgalē.

Lai gan sērga tika atklāta jau pirms diviem mēnešiem, Latgalē joprojām ir saimniecības, kur PVD inspektori nav redzēti, ziņo “900 sekundes”.

SIA “Brīvība” pārstāvis Saimons norāda, ka ar PVD sarunas notikušas tikai telefoniski. “Viņi izstāstīja mums, ko darīt un kā pareizi strādāt, tā mēs arī saņēmām informāciju par Āfrikas cūka mēra infekciju. Mēs zinām, ka graudi ir jāpārstrādā 60 grādu temperatūrā, lai varētu iznīcināt vīrusu. To mēs arī darīsim,” stāstīja zemnieks.

Tikmēr z/s “Vairogi” īpašnieks Guntis norāda, ka nav informēts par to, kāds ir rīcības plāns, lai cīnītos ar infekcijas izplatību graudaugos. “Informācijas noteikti varētu būt vairāk,” pauda lauksaimnieks.

To, ka šobrīd tik lielai zonai kā Āfrikas cūku mēra skartais Latgales reģions PVD inspektoru varētu būt vairāk, atzīst arī pats dienests. “Inspektoru ir tik, cik viņu ir. Man reģionā ir tikai desmit veterinārie inspektori, kas strādā, un no citām pārvaldēm man ir atbraukuši palīgā vēl četri inspektori, lai veiktu biodrošības pārbaudes. Tik, cik var cilvēks pa vienu dienu paveikt, tik arī viņš var,” stāsta Dzintars Juškus, PVD Dienvidlatgales pārvaldes vecākais inspektors.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas