Āfrikas cūku mēri atklāj vēl četrām mežacūkām

0 komentāri

Āfrikas cūku mēris atklāts vēl četrām mežacūkām, tikmēr slimo mājas cūku skaits pagaidām ir nemainīgs. Kopumā Āfrikas cūku mēris ir konstatēts 12 mežacūkām un trim mājas cūkām.

Neskatoties uz Āfrikas cūku mēra epidēmiju, šodien sasauktās Saeimas sēdes darba kārtībā nav iekļauts jautājums par ārkārtas situācijas izsludināšanu daļā Latgales. Valsts kanceleja to skaidro ar nepieciešamību precizēt otrdien valdībā pieņemto dokumentu. Par ārkārtas situācijas izsludināšanu gan tikšot lemts, jo Zemkopības un Tieslietu ministrija kļūmes novērsīšot. Taču valdības nekvalitatīvā darba dēļ būs jāsasauc vēl viena Saeimas ārkārtas sēde.

Jau ziņots, ka valdība saistībā ar Āfrikas cūku mēra uzliesmojumu otrdien, 1. jūlijā, lēma rosināt Saeimu daļā Latgales izsludināt ārkārtas situāciju. Līdz šā gada 14.oktobrim to iecerēts izsludināt vairākos Daugavpils, Rēzeknes un Ludzas novadu pagastos, kā arī Aglonas, Krāslavas, Dagdas un Ciblas novados. Ārkārtas situācijas zona ir plašāka nekā karantīnas zona, jo tajā ietvertas ne tikai skartās, bet arī apdraudētās teritorijas pierobežā.

Ārkārtas situācija nozīmē, ka šajās teritorijās Pārtikas un veterinārā dienesta amatpersonām ir tiesības iekļūt privātā īpašumā, lai veiktu visus nepieciešamos mēra apkarošanas pasākumus. Tāpat tiks pastiprināti kontrolēti transportlīdzekļi, kā arī noteikti to pārvietošanās ierobežojumi. Noteikti uzdevumi doti arī ministrijām un valsts iestādēm.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas