Zvēraudzētava Grobiņa uzņemas atbildību par teju 500 ūdeļu mazuļu nosalšanu

2 komentāri

Zvēru audzētāju asociācija šodien vērtēja jūnija sākumā notikušo incidentu Grobiņas zvēraudzētavā, kad pakaišu trūkuma dēļ nosala teju 500 ūdeļu mazuļu. Uzņēmums par notikušo gatavs uzņemties atbildību un, visticamāk, tiks sodīts.

Pār spīti publiskajā vidē izskanējušajai kritikai par dzīvnieku mocīšanu, zvēraudzētavas akcentē, ka visas Latvijas fermas darbojas atbilstoši standartiem un pārkāpumu tajās neesot.

Incidents, kurā nosalstot gāja bojā 472 ūdeļu mazuļi, notika jūnija sākumā zvēraudzētavā Grobiņa. Notikušo dienas gaismā cēla dzīvnieku aizstāvji, kas vērsās policijā, lūdzot sākt kriminālprocesu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.

Šodien par šo incidentu sprieda Latvijas Zvēraudzētāju asociācija, kas uzsver, ka AS Grobiņa par notikušo jāuzņemas pilna atbildība.

Zvēraudzētavas vadība atzīst, ka pieļāvusi kļūdu, laikus nevēršoties pēc palīdzības pie citiem uzņēmumiem, kā to paredz Eiropas zvēraudzētavu rīcības plāns šādiem gadījumiem.

Dzīvnieku bojāeja uzņēmumam radījusi 5000 eiro zaudējumus. Pārmetumus par sliktu izturēšanos pret dzīvniekiem gan tas noraida.

Ūdeļu mazuļu nosalšana atkal aktualizējusi jautājumu par apstākļiem Latvijas zvēraudzētavās. Vēl pērnā gada nogalē ažiotāžu izraisīja dzīvnieku aizstāvju izplatīts slepeni uzņemts video no vairākām zvēraudzētavām ar norādi par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.

Zvēraudzētāju asociācija šos pārmetumus gan noraida.

Tikmēr, runājot par Grobiņas gadījumu, asociācija akcentē, ka uzņēmums, visticamāk, tiks sodīts. To gan nedarīs asociācija, bet Pārtikas un veterinārais dienests.

Jāpiebilst, ka Latvijā kopumā darbojas 14 zvēraudzētavas.

2 komentāri

TOP komentāri

 • zanda
  +1

  zanda

  Skatoties šos foto, it nemaz vairs nešķiet ok kažoka pirkšana. Es negribētu nēsāt uz savas miesas kaut ko, kas reiz bijis dzīvs un tā mocijies cilvēku untumu dēļ.

  16.07.2015 23:10

 • Guna
  +1

  Guna

  Kā var šādi mocīt dzïvniekus?Un tas tikai tāpéc lai bagātās kundzītes staigātu dārgos kažokos?Sirds sažńaudzas skatoties šos foto.

  16.07.2015 20:52

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas