Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrība lems, vai pieņemt “Maxima Latvija” dāvinājumu

0 komentāri
Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrība lems, vai pieņemt “Maxima Latvija” dāvinājumu
FOTO: LETA

Šodien notiks Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrības “Zolitūde 21/11” kopsapulce, kurā tiks lemts, vai biedrība pieņems SIA “Maxima Latvija” izteikto piedāvājumu Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrībai atdāvināt savas kopīpašuma daļas objektā Priedaines ielā 20, informēja biedrības pārstāve Regīna Ločmele.

Arī “Maxima” pārstāvis Jānis Beseris žurnālistiem apstiprināja, ka “Maxima Latvija” traģēdijas vietā neplāno veikt nekādu komercdarbību, tāpēc ir izteikusi šādu dāvinājuma piedāvājumu cietušo biedrībai. “”Maxima Latvija” uzskata, ka gala lēmums par to, kas nākotnē atradīsies traģēdijas vietā, ir jāpieņem cietušajiem, tāpēc ir izteikusi šādu piedāvājumu un sākusi pārrunas ar biedrību,” norādīja Beseris.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viņš gan sacīja, ka īpašumtiesības objektā Priedaines ielā 20 ir diezgan sarežģītas, līdz ar to nevar precīzi pateikt, cik liela daļa pieder tieši “Maxima Latvija”. Viņš skaidroja, ka “Maxima” īpašumā bijusi veikala ēka, pārsegums virs pagraba un jumta apakšējā daļa, bet cik tas bijis procentuāli no kopējā īpašuma, nevarēja pateikt.

Rīgas domes Īpašuma departamenta vadītājs Oļegs Burovs sacīja, ka potenciāli šāds īpašums varētu būt apgrūtinājums cietušo biedrībai, tāpēc pieļāva iespēju, ka biedrības vārdā šo dāvinājumu varētu pieņemt arī Rīgas pašvaldība. Burovs gan piebilda, ka pagaidām tās visas ir tikai teorētiskas iespējas, “Maxima Latvija” vēl nav runājusi ar pašvaldību un pagaidām risina sarunas tikai ar cietušo biedrību.

Zolitūdes traģēdijā cietušie uzskata, ka ir jānojauc visi objekti traģēdijas vietā, ieskaitot 12 stāvu dzīvojamo ēku, un jāizveido piemiņas vieta. Ločmele norādīja, ka arī vairāku apkārtējo māju dzīvokļu īpašnieku biedrības esot savākušas parakstus aicinājumam nojaukt ne tikai traģēdijas vietā esošo pussabrukušo veikalu, bet arī uzbūvēto dzīvojamo ēku. Kopsapulcē biedrība “Zolitūde 21/11” saskaņos savu viedokli ar dzīvokļu īpašnieku biedrībām un lems par kopīga aicinājuma parakstīšanu.

Lai novērstu apkārtējās vides degradāciju, Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisijā 4.jūlijā pieņēma lēmumu, kurā uzdeva Zolitūdē sagruvušā veikala “Maxima” ēkas īpašniekiem virszemes daļā esošo drupu un bīstamo konstrukciju demontāžu veikt ne vēlāk kā divu mēnešu laikā kopš brīža, kad Valsts policija traģēdijas vietu nodeva īpašnieku valdījumā.

Patlaban veikala drupas klasificētas kā A kategorijas grausts, kas vērtējams kā vidi degradējošs un bīstams apkārtējai sabiedrībai.

Kā ziņots, pagājušā gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas