Žīgurs: Elektrības cena nākamgad varētu kristies vidēji par 5-7%

2 komentāri

Elektrības vidējā gada cena Latvijā nākamgad varētu samazināties par 5-7%, tā šorīt LNT rīta raidījumā 900 sekundes atzina AS Latvenergo valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs.

2015. un 2016. gada mijā varētu tikt pabeigta Lietuvas – Zviedrijas starpsavienojuma kabeļa izbūve, tāpēc cenām gaidāms neliels kritums. Pieslēdzoties jaudīgam tīklam, Latvijai būs piekļuve ievērojami lētākai Zviedrijas enerģijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Žīgurs norādīja ka šogad 1. janvārī pēc mājsaimniecību starta brīvajā tirgū uzņēmums zināmā mērā ir pārtraucis subsidēt elektroenerģijas piegādi iedzīvotājiem, un cena, kā redzams no tirgus situācijas, ir godīga – tirgotāju piedāvātās atšķirības ir tikai eiro centa simtdaļās.

Lai gan mājsaimniecībām kopumā šogad līdz ar brīvā tirgus atvēršanu elektrība ir kļuvusi dārgāka, tas patēriņu nav iespaidojis – iedzīvotāji tērē tāpat kā līdz šim.

Jau ziņots, ka no 2015. gada 1. janvāra mājsaimniecības elektroenerģiju sāka iegādāties brīvajā tirgū, un cenu pieaugums bija 15-30% apmērā.

Lielie komersanti elektroenerģiju jau iegādājas brīvajā tirgū kopš 2008. gada, bet vidējie un mazie komersanti – kopš 2012. gada.

2 komentāri

TOP komentāri

 • nekas
  +2

  nekas

  tukša muldēšana

  25.05.2015 10:31

 • Jānis
  +1

  Jānis

  Pretīga melošana,kauns žīguram!

  25.05.2015 10:46

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas