Ziemas brīvdienas Latvijā ieradusies pavadīt Ukrainas skolēnu grupa

0 komentāri

Ziemas brīvdienas Latvijā ieradusies pavadīt Ukrainas skolēnu grupa. Tie ir bērni, kuru tēvi iesaukti Ukrainas armijā un cīnās ar prokremliskajiem kaujiniekiem valsts austrumos. Izklaides nedēļas garumā viņiem noorganizējusi Jelgavas novada pašvaldība

Šodienu Ukrainas bērni pavadīja Rīgā. Rīts sākās ar dievkalpojumu Rīgas Sāpju Dievmātes baznīcas kapelā. Pēc tam sekoja ekskursija pa galvaspilsētu. Pēc Jelgavas novada domes iniciatīvas kopumā Ziemas brīvdienas Latvijā ieradušies pavadīt 19 ukraiņu skolēni, kam sagatavota īpaša brīvdienu atpūtas programma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sākotnēji bija plānots, ka Latvijā ieradīsies 28 bērni. Tas, ka ieradušies par trešdaļu mazāk skolēnu visticamāk siaistīts ar finansēm. Ukrainas ģimenēm pašam daļēji bija jāsedz ceļa izdevumi. Tie, kas atbraukuši, par redzēto ir sajūsmā.

Ukrainas bērni atbraukuši no Rietumukrainas, Ivanofrankovskas apgabala. Lai gan šis reģions no karadarbības zonas ir tālu, šos bērnus karš skar ļoti tieši.

Šie bērni nāk no dažādām  Ivanofrankovskas skolām, bet viņu visu tēvi ir bijuši vai šobrīd ir iesaistīti operācijās karadarbības zonā. Grupā ir arī meitenīte, kuras tēvs pildot karavīra pienākumus  ir gājis bojā.

Jāpiebilst, ka atbalstot Ukrainu, palīdzība tiek sniegta ne tikai bērniem. Latvijā aizvien tiek ārstēti arī vairāki kaujās ievainoti Ukrainas karavīri. Līdz šim Latvijas slimnīcas uzņēmušas 21 šādu pacientu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas