Zemgalē iedzīvotāji netic politiķu solījumiem; vēlētāju aktivitāte solās būt zema

0 komentāri

Pirmsvēlēšanu laiks ir solījumu laiks. Politiķi zīmē skaistas nākotnes ainas  par bezrūpīgu nākotni – ar lielām algām un pensijām, ar atbalstu maznodrošinātajiem un māmiņām. Tomēr, vai cilvēki atceras iepriekšējos solījumus? Vai atceras par ko balsoja pirms trīs gadiem, kuras partijas guva panākumus un vai toreiz dotie solījumi ir pildīti.

Darbadienas vidū Bauska ir tukša un tikai pie tirdzniecības centriem valda rosība. Nepilni 70 kilometri no Rīgas ir par daudz, lai ikdienā brauktu strādāt, tāpēc vietējiem darbs jāmeklē uz vietas, vai arī jādodas uz ārvalstīm. Visi aptaujātie atzīst, ka šo trīs gadu laikā, kopš pēdējām Saeimas vēlēšanām, nekas nav mainījies un dzīve labāka nav kļuvusi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēdējos gados, Bauskā gan esot redzama rosība – tiek rekonstruētas ielas, labotas skolas, tomēr labi apmaksātu darbu atrast esot grūti. Vecāko paaudzi satrauc veselības aprūpes pieejamība un zemās pensijas, jaunākos – zemās algas un lielie nodokļi.

Cilvēkiem nākas ilgi domāt, lai atcerētos, ko svarīgu esošie politiķi ir paveikuši. Nevienas vairs neatceras prezidenta Valda Zatlera atlaisto Saeimu, ārkārtas vēlēšanas un Tiesiskuma koalīciju. Deputātu darbs tiek vērtēts viduvēji.

Cilvēki atzīst, ka ir noguruši no tukšiem solījumiem.

Bauskā ir arī cilvēki, kuru ikdienu piepilda citas rūpes. Askoldu, kurš sevi dēvē par ”Dj Bobo” arī uztrauc darba jautājumi, taču mazliet citādā veidā – viņa izpratnē, ja cilvēkiem būs darbs, tie kļūs devīgāki.

Pirms trim gadiem, 11. Saeimas ārkārtas vēlēšanās Bauskas novadā pārliecinošu uzvaru guva ”Zatlera reformu partija”, par to balsoja 29:2% baušķenieku.

Zatlera reformu partija pirms trim gadiem uzvarēja arī visā Zemgalē, kur par to nobalsoja 25,8% vēlētāju. Taču arī lauku novados cilvēku domas ir līdzīgas un tur valda neticība, ka pēc 4. oktobra kaut kas varētu mainīties.

Pirms trim gadiem vēlētāju aktivitāte Zemgalē bija salīdzinoši zema – uz vēlēšanu iecirkņiem bija devušies vien 57.3% vēlētāju. Aptaujāto cilvēku noskaņojums liek noprast, ka arī šogad cilvēki nebūs īpaši aktīvāki.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas