Zemessargi uzsāk takstiskās mācības, lai pārbaudītu savas kaujas spējas

0 komentāri

Ap 150 zemessargu šajā nedēļas nogalē savā kontrolē pārņēmuši gan lielākus, gan mazākus ceļus Vidzemes pusē. Uz tiem uzstādīti kontrolpunkti, un zemessargi trenējas kaujas operācijām, kādas varētu izveidoties, ja cauri mēģinātu izkļūt potenciālie ienaidnieki. Šīs ir ikgadējas mācības, kuru mērķis ir stiprināt zemessargu aizsardzības spējas.

Zemessardzes lauka mācībās 22. kājnieku bataljonu trenē aizsardzības operācijām. Viens no uzdevumiem – izvietot kontrolpunktus uz ceļiem, pārbaudīt caurbraucošās automašīnas un to pasažierus; bet svarīgākais –   jāprot identificēt, vai tie ir potenciālie ienaidnieki vai miermīlīgi iedzīvotāji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kontrolpunkti izvietoti uz koplietošanas ceļiem, lai zemessargi darbotos pēc iespējas reālākos apstākļos, kur ir satiksme. Uz kāda meža ceļa tik tikko noslēgusies kauja, un nu zemessargi analizē operācijas gaitu.

Kā norāda bataljona komandieris, šādas praktiskās mācības sagatavo karavīrus nestandarta situācijām. Apgūtās prasmes īpaši noderīgas kļūtu nekonvenciāla kara gadījumā.

Lai gan civiliedzīvotāju automašīnas Zemessardze nepārbauda, ik pa laikam redzams, ka kāds šoferītis nobīstas un maina virzienu.

Šo mācību laikā tiks atlasīti arī spējīgākie zemessargi bataljona izlūka vadam – tajā uzņem karavīrus ar augstu sagatavotības pakāpi.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas