Zemes īpašnieki joprojām nav izlēmuši, ko būvēs Zolitūdes traģēdijas vietā

0 komentāri

Vai ir ētiski, pirms nepilna gada sabrukušā lielveikala “”Maxima”” vietā būvēt jaunu ēku? Šis jautājums ir strīdus ābols starp zemes gabala īpašnieku un bojāgājušo tuviniekiem. Tagad viņi par piemiņas vietu izvēlējušies vienu nožogojuma daļu, tomēr cer, ka drīz ziedus varēs nolikt speciāli veidotā memoriālā. 

Piemiņas karogi, Zolitūdes traģēdijas vietā jau pabalējuši – drīz apritēs gads, kopš iebruka lielveikala ”Maxima” griesti un gāja bojā desmitiem cilvēku. Joprojām nav skaidrs, kas turpmāk šajā vietā atradīsies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Bojāgājušo tuvinieki uz traģēdijas vietu joprojām noraugās caur žogu. Viņi ļoti cer, ka bijušā lielveikala vietā tiks izveidota piemiņas vieta, taču pagaidām tas nav iespējams. Vēl tiek veiktas ekspertīzes atlikušas būves fragmentam un pazemes autostāvvietai, kas arī skaitās daļa no nu jau nojauktās ēkas.

Traģēdijā bojā gājušo tuvinieki satraukušies par zemes īpašnieku vēlmi šajā vietā veikt jaunu apbūvi un uztver to par piemiņas zaimošanu. Biedrība ir aicinājusi Pašvaldību mainīt šīs teritorijas zonējumu no apdzīvojamās apbūves uz sabiedrisku vietu – tas ļautu šeit ierīkot piemiņas memorandu.

Īpašnieki gan atzīst, ka pagaidām lēmumu par to, kas šajā vietā atradīsies turpmāk, nav pieņēmuši.

Šodien traģēdijas vietu apmeklēja visas ieinteresētās puses, lai pārliecinātos, kā norit atlikušās ēkas un autostāvvietas iekonservēšana. To plānots pabeigt līdz oktobra beigām, tad arī varētu kļūt zināmi ekspertīžu rezultāti.

Patlaban būvnieki šajā vietā veido pagaidu pārsedzi, kas nosegs traģēdijas vietu. Veikala drupas ir klasificētas kā grausts, kas degradē apkārtējo vidi un ir bīstams sabiedrībai.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas, kad iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas