VK piedāvā likuma izmaiņas, kas dotu tiesības piedzīt valsts budžetam nodarītos zaudējumus

0 komentāri

Valsts kontrole pati vēlas vērsties pret valsts naudas šķērdētājiem, tāpēc piedāvā likuma izmaiņas, kas tai dotu tiesības piedzīt no amatpersonām budžetam nodarītos zaudējumus. Kontrolieru revīzijas parasti beidzas ar skaļiem virsrakstiem, taču valsts naudas šķērdētāji nekādu sodu nesaņem.

Sabiedrību jau gadiem mulsina situācija, ka Valsts kontrole savās revīzijās atklāj nelikumīgus valsts tēriņus, taču tam nav nekādu seku. Piedāvāto likuma grozījumu mērķis ir šo situāciju beidzot labot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Valsts kontrole līdz šim 173 reizes vērsusies prokuratūrā saistībā ar valsts un pašvaldības iestāžu nelikumībām, taču par šīm lietām ir tikai 5 notiesājoši spriedumi, parasti ģenerālprokuratūra vienkārši šīs lietas izbeidz.

Naudas tēriņu uzrauga juridiskais padomnieks Edgars Pastars skaidro, ka iestāde piedāvā izmaiņas likumā, lai pret naudas šķērdētājiem varētu vērsties arī pati Valsts kontrole. Paredzēts dot Valsts kontrolei tiesības administratīvā kārtā no valsts iestāžu amatpersonām un darbiniekiem piedzīt budžetam nelikumīgi iztērētos līdzekļus.

Izmaiņas likumā šodien Valsts kontrole apsprieda ar citām iestādēm. Pret jaunās kārtības ieviešanu kategoriski iebilst Latvijas Pašvaldību savienība, kas uzskata, ka šādi pieaugtu birokrātija un pašvaldības zaudētu autonomiju.

Jāatgādina, ka Valsts kontrole iepriekš atzinusi, ka tieši pašvaldības pieļauj visvairāk pārkāpumu, tērējot nodokļu maksātāju naudu. Piemēram, pērn Valsts kontrole piecās Latvijas pašvaldībās atklāja melnās kases, kurās pazuduši finanšu līdzekļi. Tāpat Valsts kontrole nodeva tiesībsargājošām iestādēm izvērtēšanai faktus par kādas pašvaldības apmaksātu striptīzšovu un apšaubāma lietderīguma ārzemju ceļojumiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas