Viss, kas Tev jāzina par jauno Būvniecības likumu

0 komentāri

Būvniecības valsts kontroles biroja vadītājs bija jānosauc jau oktobrī, bet toreiz no 11 pretendentiem neviens netika atzīts par atbilstošu šim amatam. Šonedēļ noslēdzās pieteikumu pieņemšana atkārtotajā konkursā un uz vakanto amatu pieteicās deviņi pretendenti. Izvērtējot pieteikumus, trīs jau noraidīti un no atlikušajiem sešiem vadītāju paredzēts nosaukt jau līdz šī gada beigām.

Tikmēr pats Birojs jau darbojas un sācis izskatīt sūdzības. Savukārt no jaunā gada tas apsekos ekspluatācijā nodotās ēkas, bet no jūlija – sāks būvdarbu uzraudzību un būvju pieņemšanu ekspluatācijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jaunais Būvniecības likums ieviesis vairākas būtiskas izmaiņas būvniecības procesā. Saglabājies tas, ka pasūtītājs iesniedz būvvaldē savu ieceri un būvprojektu minimālais sastāvs.

Būvvaldei vairs nav jāizsniedz plānošanas un arhitektūras uzdevums.

Pēc jaunās kārtības, būvvalde jau sākotnēji izsniedz būvatļauju, kas tagad ir lielāka, uz astoņām lapām, un satur projektēšanas un būvdarbu uzsākšanas nosacījumus.

  • Jaunais likums paredz būvniecības ieceri saskaņot ar visām pusēm. Sabiedrība būvatļauju var apstrīdēt 30 dienu laikā. Pēc tam to nevar apstrīdēt, kā tas bija iepriekš.
  • Ja ieceres realizēšanai dota zaļā gaisma, sākas projektēšana.
  • Projektēšanas nosacījumu izpildi akceptē būvvalde.
  • Kad tiek izpildīti arī būvdarbu uzsākšanas nosacījumi, būvvalde ir akceptējusi izsniegto būvatļauju. Tad var sākties būvniecība.
  • Katram materiālam jābūt kvalitāti apstiprinošam dokumentam
  • Jaunums likumā, kas vērsts uz būvniecības procesa kvalitātes un drošības palielināšanu ir nosacījums, ka būvinspektoriem obligāti jāapmeklē ēkas būvlaukums 2 -4 reizes.
  • Vēl viens jauninājums, kam vajadzētu uzlabot sabiedriski nozīmīgu ēku drošību, ir Būvniecības valsts kontroles biroja kontrole būvniecības laikā
  • Ja projektā nepieciešamas izmaiņas, ar likumu ieviesta jauna kārtība. Iepriekš tās bija vienkārši jāsaskaņo ar visām pusēm, bet tagad, ja pasūtītājs vēlēsies veikt izmaiņas projektā, jārēķinās, ka būvatļaujas saņemšanas process jāsāk no jauna. Tas nenotiek tikai tad, ja izmaiņas rosina trešās puses, kuru dēļ būvniecība esošā projekta ietvaros nav iespējama.
  • Visam būvniecības procesam jābūt dokumentētam

Iepriekšējo noteikumi par būvju pieņemšanu ekspluatācijā zaudējuši spēku, bet tagad tas notiek pēc vispārīgiem būvnoteikumiem. Vai būves tagad būs drošākas, joprojām atkarīgs no procesā iesaistītajiem. Bet, kurš būs vainīgs, ja notiks traģēdija, likumā nav pateikts.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas