Vispieprasītākās profesijas ir kravas auto vadītājs, pavārs, pārdevējs un šuvējs

1 komentārs

Reģistrētā bezdarba līmenis valstī ir 9,2%, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras marta dati. Visaugstākais bezdarba līmenis joprojām saglabājas Latgalē, bet zemākais – Rīgas reģionā. Aģentūras datubāzē reģistrētas 4 872 brīvās darbavietas. Vispieprasītākās profesijas ir kravas automobiļa vadītājs, pavārs, mazumtirdzniecības veikala pārdevējs un šuvējs.

Lai arī Jūrmalā bezdarba līmenis, salīdzinot ar pārējo Latviju, nav augsts, tajā jau otro gadu tiek rīkots vakanču gadatirgus. Šogad Kauguros vienuviet tika piedāvātas vairāk nekā 350 brīvas darbavietas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ap Kauguru kultūras centru šodien manāma liela rosība. Potenciālie darba meklētāji iekšā tika vilināti pat ar mūziku.

Celtniecības speciālisti, bruģētāji, kasieri, viesmīļi, pavāri un sezonas strādnieki dažādiem darbiem. Vairāk nekā 350 vakances šodien vienuviet piedāvāja 27 uzņēmumi.

Darba ņēmēji par lielo atsaucību bija pat pārsteigti.

Brīvo darbavietu skaits ir mazāks nekā strādātgribētāju, tādēļ ne visiem darba meklētājiem izdosies atrast cerēto. Iemesli katram savi. Meklēt darbu ieradušies arī jaunieši, kuri vasarā vēlas piepelnīties.

Daudzi no darba meklētājiem saka, ka būtu gatavi strādāt par minimālo darba algu – 360 eiro.

Rekordlielas algas neviens nav prasījis, taču cilvēki nereti grib pelnīt pāri savām spējām, neslēpj darba devēji.

Mazāku algu par minimālo piedāvāt nedrīkst, taču viss pārējais atkarīgs no darba devēja un ņēmēja spējas vienoties, saka Nodarbinātības valsts aģentūras pārstāve.

Līdzīgs vakanču gadatirgus Jūrmalā bijis pirms diviem gadiem. Pašvaldība cer, ka arī šoreiz izdosies aizpildīt 80 procentus no gadatirgū piedāvātajām darbavietām.

1 komentārs

TOP komentāri

  • milda
    0

    milda

    Ventspilī šuvējiem darba nav!Tāpēc jāpielāgo cits darbs.

    17.04.2015 05:28

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas