Visbiežāk mājokļi cieš no applūšanas, bet lielākos zaudējumus rada ugunsgrēki

0 komentāri
Visbiežāk mājokļi cieš no applūšanas, bet lielākos zaudējumus rada ugunsgrēki
FOTO: LETA

Tev noteikti jāizlasa

Visbiežāk Latvijas iedzīvotāju mājokļi cieš ūdens un citu šķidrumu noplūdes dēļ. Otro vietu īpašumu apdraudošo risku sarakstā ieņem trešo personu prettiesiska rīcība – vandāļu un zagļu radītie zaudējumi. Un tad seko vētru un ugunsgrēku nodarītie postījumi. Taču tieši ugunsgrēki mājokļiem nodara vislielākos zaudējumus, secina  apdrošināšanas kompānija Seesam Insurance.

Vislielākā atlīdzība īpašuma apdrošināšanā pēdējā gada laikā izmaksāta pēc ugunsgrēka, kas elektroinstalācijas īssavienojuma dēļ 2014. gada augustā izcēlās kādā mansarda dzīvoklī Hospitāļu ielā, Rīgā. Ugunsgrēkā pilnībā izdega arī dzīvoklis, kas atradās stāvu zemāk.

Par mansarda dzīvokļa atjaunošanu tika izmaksāta atlīdzība gandrīz 186 tūkstošu eiro apmērā, bet par otru dzīvokli – gandrīz 79 tūkstošu eiro apmērā. Atlīdzības summās bija iekļauti arī izdevumi par iedzīves atjaunošanu – par jaunu mēbeļu un sadzīves tehnikas iegādi ugunsgrēkā bojāgājušās mantas vietā.

Liela atlīdzība – vairāk nekā 86 tūkstoši eiro –  izmaksāta arī pēc ugunsgrēka kādā privātmājā Getliņos. Arī šā ugunsgrēka iemesls bija īssavienojums elektroinstalācijā.

Lielākā atlīdzība, ko pēdējā gada laikā izmaksājusi par ūdens radītiem bojājumiem, ir gandrīz 14 tūkstoši eiro.

 

Latvijā īpašumu apdrošina apmēram 25 % līdz 30 % iedzīvotāju. Analizējot nekustamā īpašuma apdrošināšanas kopējo statistiku, jāsecina, ka īpašuma standarta risku apdrošināšanu pārsvarā izvēlas klienti, kuriem ir kredītsaistības un nekustamā īpašuma apdrošināšana ir izvirzījusi banka kā obligātu prasību aizdevuma izsniegšanai.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes! 1

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas