Vilks: Ekonomika augs lēnāk nekā bija prognozēts

0 komentāri

Finanšu ministrs Andris Vilks izteicies, ka Finanšu ministrija pārskatījusi prognozes par ekonomikas pieaugumu. Iepriekš tika prognozēts 4 %pieaugums, tagad tas samazinājies līdz  2,5 %. Attiecīgās jomas eksperti, ka šāds samazinājums liecina par to, ka līdzekļi valsts budžetā būs mazāk nekā iepriekš tika plānots.

Finanšu ministrs Andris Vilks atzīst, ka šāda situācija ir radusies pasaules notikumu iespaidā. Līdz ar to visi budžeta pieprasījumi, kas tika mērķēti uz 4% izaugsmi rada negatīvu fiskālo telpu. Ministrs arī pauž viedokli, ka Krievija visdrīzāk savas pozīcijas nemainīs, līdz ar to ekonomika augs lēnāk nekā bija prognozēts.
Andris Vilks norāda, ka nevajadzētu sagraut to, kas ir tik grūti tapis. ”Latvija ar katru nākamo gadu ir pietuvojusies bezdeficīta budžetam. Diemžēl šī brīža situācija pirms vēlēšanām neliecina ne par ko labu. Latvijas politiķi pirms vēlēšanām Krievijas embargo kontekstā nedrīkst ieslīgt populismā, ķerties pie budžeta tērēšanas un izpostīt Latvijas izveidoto taupīgās valsts tēlu Eiropā. To mēs nedrīkstam pieļaut,” atzīst ministrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Plašāk skatieties TV3 ziņās jau šovakar plkst. 19:00

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas