Vietējo atbalsta trūkums nereti kavē iebraucējiem apgūt latviešu valodu

0 komentāri
Vietējo atbalsta trūkums nereti kavē iebraucējiem apgūt latviešu valodu
FOTO: LETA

Vietējo atbalsta trūkums nereti kavē iebraucējiem apgūt latviešu valodu – šādi secinājis Imigrācijas centrs. Atzīmējot Starptautisko migrantu dienu, centrs aicina izprast kultūru daudzveidību un pieņemt dažādo.

Taizemiete Tita Latvijā dzīvo 9 gadus un nodarbojas ar Taizemes masāžu. Viņu uzaicināja strādāt klīnikā un pirms pārcelšanās uz mūsu platuma grādiem, viņa par Latviju neko nezināja. Atbrauca, iepatikās un šeit palika.

Atzīmējot starptautisko migrantu dienu, Tita un citi iebraucēji stāsta, kā viņi nonākuši pie tā, ka par mājām sauc Latviju. Šīs dienas moto ir – ”migrācija var nest labumu gan migranta izcelsmes valstij, gan arī valstij, kurā viņš atrodas”.

Daži iebraucēji savu uzturēšanos šeit tā arī uztver.

Latvijā šādi cilvēki ir aptuveni 3% no kopējā iedzīvotāju skaita. Latvijā viņi ierodas galvenokārt no Krievijas, Ķīnas, Ukrainas, bet te mitinās arī Bali, Hondurasas, Japānas un Indijas pilsoņi.

Kaut arī iebraucējiem ir interese apgūt valsts valodu, to nereti kavē vietējo iedzīvotāju atbalsta trūkums.

Arī ārsts un Saeimas deputāts Hosams Abu Meri, kurš Latvijā 90.gadu sākumā ieradies no Libānas studēt medicīnu, uzsvēra, ka sākotnēji trūka iespējas trenēties runāt latviešu valodā.

Visbiežāk citu valstu pilsoņi uz dzīvi Latvijā pārceļas ģimenes, studiju, darba dēļ. Mazāk ir tādu, kas šeit iegādājušies īpašumu. Vidējais imigrants ir 20 līdz 40 gadus vecs, lielākajai daļai ir augstākā izglītība. Taču diezgan bieži Latvijā viņu diplomus neatzīst, tāpēc rodas grūtības atrast darbu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas