Vienojas, kā trūcīgajiem kompensēs elektrības cenu kāpumu

0 komentāri

Saeima beidzot vienojusies, kā mazāk turīgajiem iedzīvotājiem kompensēt elektrības cenas lēcienu, kas gaidāms līdz ar elektroenerģijas tirgus atvēršanu nākamā gada sākumā. Ceturtdien, 11.septembrī konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstītās izmaiņas likumā, kas paredz kompensācijas mehānismu. To asi kritizē opozīcija, norādot, ka tapis kārtējais ”brāķis”.

Elektrības cenas brīvlaišana līdz šim vairākas reizes tikusi atlikta. Kā galveno iemeslu šādai rīcībai politiķi minējuši to, ka paši nav spējuši vienoties, kā mazāk turīgajiem iedzīvotājiem kompensēt gaidāmo cenas lēcienu, kas elektrības rēķinu var sadārdzināt pat par 40%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Iepriekš bija paredzēts trūcīgos atbalstīt ikmēneša rēķinam piešķirot piecu eiro atlaidi. Tagad panākta vienošanās par citu kārtību. Plānots, ka trūcīgie, mazturīgie un daudzbērnu ģimenes arī brīvā tirgus apstākļos 100 kilovatstundas katru mēnesi varēs iegādāties par zemāku fiksētu cenu, kas atbilst esošajam starta tarifam.

Nākamgad to tirgos “Latvenergo”, bet pēc tam elektroenerģijas tirgotāju izvēlēsies konkursa kārtībā.

Debatēs iesaistījās vienīgi “Saskaņas centrs”, jo jaunajā piedāvājumā opozīcijas partija saskata daudzus trūkumus.

Opozīcijai ir nepieņemami, ka līdz pēdējam brīdim novilcinātā lēmuma pieņemšana tagad tiek pieņemta sasteigti.

Neņemot vērā opozīcijas iebildumus, Saeimas vairākums šodien nolēma, ka likuma izmaiņas, kas paredz elektrības cenas lēciena kompensēšanu, galīgajā lasījumā tiks pieņemtas nākamajā ceturtdienā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas