Vienā no Rīgas skolām ieviesta jauna tradīcija – ierindas skates

0 komentāri

Militārā ierindā šo dienu aizvadīja Oskara Kalpaka tautas daiļamatniecības pamatskolas bērni Rīgā. Godinot pulkveža Oskara Kalpaka nāves gadadienu, skolas direktore kopā ar bruņoto spēku instruktoriem iedzīvina jaunu tradīciju – ierindas skates. Direktore akcentē, ka viss jaunais ir labi aizmirsts vecais, tomēr nevajagot skates saistīt ar padomju laikiem.

Skaļas, skaidras komandas, stāja soļi. Iepriekš minēto un vēl daudz ko skolēni apguva aizvadīto mēnešu laikā divdesmit viena bruņoto spēku instruktora vadībā. Tagad pienācis brīdis apgūto atrādīt.

Katrā klasē tika izvēlēts komandieris, kurš uzņēmās klases biedru komandēšanu. Vairumā klašu bija redzams, ka tieši meitenes labi iejūtas komandieres lomā.

To, cik precīzas ir komandas, un kā tās tiek izpildītas, tas viss nepalika nepamanīts. Žūrija, kurā bija gan skolotāji, gan arī bruņoto spēku komandieris, centās izvēlēties labākos.

Saskaitot visus punktus, vislabāk ierindas skatē šajā reizē sevi parādīja 4.a klases skolēni, īpaši tika uzteikta klases komandiere.

Direktore skaidro, ka skola jau daudzus gadus nes Oskara Kalpaka vārdu, un te vienmēr tiek īpaši svinēti valsts svētki. Šis ir pirmais gads, kad šādā veidā skolēni godina Latvijas armijas pirmā komandiera piemiņu un nedrīkst to saistīt ar padomju laikiem.

Šis ir ceļojošais kauss. Ierindas skates turpmāk Oskara Kalpaka daiļamatniecības pamatskolā būs tradīcija.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas