Ziemele: Latvijā vēl nav izveidojusies tradīcija, kā izvēlēties prezidentu

0 komentāri

Diskusijai par nākamo Valsts prezidentu vajadzētu būt publiskai un sabiedrībai saprotamai, uzskata bijusī Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnese, pašreizējā Latvijas Satversmes tiesas (ST) tiesnese Ineta Ziemele.

Saskaņā ar Satversmi Valsts prezidenta izraudzīšanās procesam ir jābūt tādam, lai rezultātā šajā amatā nonāktu partejiski neitrāls un sabiedrības intereses pārstāvošs cilvēks, pauda I. Ziemele.

“Ir jāsaprot, ka Valsts prezidents no Satversmes viedokļa nav partijas cilvēks. [..] Jā, Valsts prezidentu meklē politiskā procesā. Taču prezidents ir partejiski neitrāls, pāri partijām stāvošs,” pauda I. Ziemele.

Skaties video!

Tiesnese gan sacīja, ka Latvijā pagaidām vēl īsti nav izpratnes par to, kādu prezidentu vajag meklēt.

Ineta Ziemele, Satversmes tiesas tiesnese:

Es domāju, ka mums šī tradīcija patiesībā nav izveidojusies. Līdz šim brīdim valstī nav nostiprinājusies izpratne par to, ko tad mēs īsti meklējam, kādam mērķim un kāpēc.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas