Zatlers: Saeimu atlaist bija jēga

0 komentāri

Lai arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) atkal ir pie valdības galda un politiskajam procesam pa vidu grozās par oligarhu dēvētais Ventspils mērs Aivars Lembergs, bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers pauž viedokli, ka atlaist 10. Saeimu bija jēga.

11. Saeima pieņēma vairākus ļoti būtiskus likumus, kas nepieļaus “trekno gadu” dzīres, kādas bija 2005.-2007. gadā, uzskata Zatlers. Varbūt to nosaukumi skan sausi: nulles deklarācija, Fiskālās disciplīnas likums, bet tie nodrošina, ka valdības vairs nevarēs eiforijā tērēt valsts budžeta līdzekļus. Lembergs jau ir izteicies, ka vajadzētu iztērēt miljardu dažādām vajadzībām, ka ir jāpalielina valsts parāds, bet šie likumi neļaus to darīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēc Zatlera domām, ir viena cita nelaime – atbildība. “Trekno gadu” krīzi uz saviem pleciem iznesa vienkāršie cilvēki, kuriem tika samazinātas algas, kuri zaudēja darbu, nevarēja uzturēt ģimeni. Zatlers uzskata, ka atbildību nosacīti varēja uzlikt oligarhiem. “Daži no “trekno gadu” vaininiekiem savu ietekmi tagad ir zaudējuši, bet Lembergs ir tikai “noskurinājies” un ir gatavs sarīkot jaunus “treknos gadus”, atkal neuzņemoties ne par ko atbildību. Viņš atkal paietu maliņā, kaut kur paslēptos un būtu mūžam populārs. Lembergs nekad nav bijis ne ministrs, ne Ministru prezidents, kaut arī ZZS pirms katrām Saeimas vēlēšanām viņu šim amatam izvirzīja, labi zinot, ka Lembergs nekad nebūs premjers. Lembergam patīk kandidēt, bet nepatīk uzņemties atbildību. Viņam patīk ietekme, bet nepatīk atbildēt par savas ietekmes sekām,” ir pārliecināts Zatlers.

“Divi citi oligarhi – Ainars Šlesers un Andris Šķēle – ir atbildējuši par savas ietekmes sekām, bet Lembergs – nē. Tāpēc es skaidri un gaiši pasaku cilvēkiem visā Latvijā: esiet uzmanīgi! Ekonomiskā krīze, kas skāra katru cilvēku, katras ģimenes spēju uzturēt un skolot savus bērnus, atmaksāt kredītus, var notikt vēlreiz,” brīdina Zatlers.

Runājot par paša dibinātās Reformu partijas (RP) veikumu, Zatlers apgalvo, ka RP izpildīja gandrīz visus pirms 11.Saeimas ārkārtas vēlēšanām vēlētājiem dotos solījumus un pēc tam pārtrauca eksistēt. “Kāds tam ir izskaidrojums? Par to vēl strīdēsies politologi un vēsturnieki, bet fakts ir fakts. Bija lietas, ko RP nepaspēja. Piemēram, Valsts prezidenta vēlēšanās joprojām nekas nav mainījies, arī nākamo prezidentu Saeimā vēlēs aizklāti. RP deputāti nespēja panākt, ka tiek samazināti darbaspēka nodokļi ilgtermiņā, un nav skaidrs, kas ar tiem notiks nākotnē un kā tas ietekmēs valsts augšupeju un ģimeņu labklājību. Tie visi ir atklāti jautājumi.”

“Vēl viena lieta. Pirms trim gadiem RP tika pārmests, ka tā daudz strīdējās, rakstot valdības deklarāciju, centās tajā ierakstīt konkrētus valdības darāmos darbus un tikai tad sākt dalīt amatus. Patlaban, veidojot jauno valdību, vispirms tika dalīti amati, ko dēvē par “atbildības sfērām”, bet par valdības darāmajiem darbiem sāka runāt tikai tad, kad bija vienojušies, kurš kurā krēslā sēdēs. Šajā ziņā mēs esam atkāpušies soli atpakaļ, bet labi, ka bijām paspēruši divus soļus uz priekšu,” uzskata Zatlers.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas