Vīķe-Freiberga: Starptautiskā sabiedrība nekad neatzīs Krimas aneksiju

3 komentāri
Vīķe-Freiberga: Starptautiskā sabiedrība nekad neatzīs Krimas aneksiju
Foto: LETA

Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga trīs dienu vizītes laikā Ukrainā, tiekoties ar bijušajiem valsts prezidentiem Viktoru Juščenko, Leonīdu Kučmu un Leonīdu Kravčuku, kā arī vairākām amatpersonām, norādījusi, ka starptautiskā sabiedrība nekad neatzīs Krimas aneksiju.

Vīķe-Freiberga bija ieradusies Ukrainas galvaspilsētā Kijevā, lai uzstātos ar lekcijām augstskolās “Kijevas Starptautisko lekciju sērijas” laikā, šķetinot tēmu “Latvija un Ukraina Eiropā: pieredze un iespējas”. Tāpat eksprezidentei vizītes laikā notikušas tikšanās un spraiga viedokļu apmaiņa ar Ukrainas politiķiem, politikas pētniekiem, diplomātiem un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā  informēja Latvijas vēstniecībā Ukrainā, Vīķe-Freiberga uzstājās Kijevas Nacionālajā Ševčenko universitātē, kur bija pulcējušies universitātes mācībspēki, studenti, politiķi, politikas eksperti, diplomāti un dažādu nevalstisko organizāciju pārstāvji. Bijusī prezidente atskatījās uz Latvijas un Ukrainas vēsturiskajiem izaicinājumiem, iezīmējot kopīgo un atšķirīgo, kas zināmā mērā arī noteicis Ukrainas politikas kursu pēc neatkarības iegūšanas 1991. gadā.

Tāpat Vīķe-Freiberga uzrunāja Kijevas Nacionālās Ševčenko universitātes studentus, kā arī Nacionālās valsts pārvaldes akadēmijas mācībspēkus un studentus.

Vizītes laikā Vīķe-Freiberga tikās arī ar bijušajiem Ukrainas prezidentiem – Juščenko, Kučmu un Kravčuku. Tāpat viņa pārrunāja situāciju Ukrainā ar jauno finanšu ministri Natāliju Jereško, Ukrainas parlamenta Cilvēktiesību komitejas vadītāju Grigoriju Nemirju, ārlietu ministra vietnieku Danilo Lubkivski, kā arī parlamentāriešiem, kuri pārstāv valdošo koalīciju – Tautas fronti un Petro Porošenko bloku.

Tikšanos laikā eksprezidente pauda Latvijas atbalstu Ukrainas cīņā par brīvību un valsts suverenitāti un teritoriālo vienotību, kā arī uzsvēra, ka starptautiskā sabiedrība nekad neatzīs Krimas aneksiju. Tāpat viņa uzsvēra korupcijas izskaušanas un reformu tempa nozīmi, kā arī Latvijas gatavību dalīties savā pieredzē eirointegrācijas procesā.

Vīķes-Freibergas vizīti organizēja Latvijas vēstniecība Ukrainā sadarbībā ar Šveices vēstniecību Ukrainā.

3 komentāri

TOP komentāri

 • Cikzinu
  0

  Cikzinu

  Hruščovs, pats būdams ukrainis,pievienoja Krimu Ukrainai,lai neizveidotos anklāvs.

  03.01.2015 23:56

 • Anunca
  0

  Anunca

  Vēsturiski Krimas pussala ir piederējusi Krievijai. Tad par kādu aneksiju te var būt runa? Krievija savas teritorijas neatdod, nevis kā Latvija izdarījās ar Abreni.

  17.12.2014 14:11

 • Kristaps
  0

  Kristaps

  Bet vai kaut-kam interesants jūsu viedoklis? Ļoti apšaubāmi. Labāk jaklusē.....

  12.12.2014 07:56

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas