Vīķe-Freiberga: Eiropiešiem jāskatās uz Krieviju bez jebkādām ilūzijām

0 komentāri

Eiropiešiem jābūt modriem un jāskatās uz Krieviju bez jebkādām ilūzijām, tā šodien Eiropas ārpolitikas tendenču pētījuma prezentācijā norādīja bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Viņa atzina, ka viens no lielākajiem draudiem ir nespēja sastapties ar problēmām. Un, domājot par drošību, “nedrīkst atkal iemigt”, uzskatot, ka pašus neskars drošības draudi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Eksprezidente kritizēja arī kolektīvo vainas izjūtu par notikumiem Ukrainā.

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Sliktas ziņas ir tās, ka negaidīti pasākumi pie Eiropas robežām traucēja mums mierīgi dzīvot un pamodināja eiropiešus no miega, pašapmierinātības un sajūtas, ka visas problēmas ir atrisinātas un viss ir mierīgi. Pazuda pārliecība, ka visas problēmas ir atrisinātas. Mēs saņēmām brīdinājuma signālus visādā veidā. Rekordātrā un pēkšņā Krimas aneksija – tam neviens neticētu pirms desmit gadiem vai pat viena gada – tas bija šoks visai pasaules sabiedrībai.

Vaira Vīķe-Freiberga arī kritizēja Krievijas prezidenta Vladimira Putina pārliecību, ka Eiropa ir zaudējusi savas morālās vērtības, ir dezorientēta un agresīva.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas