Viedoklis! Bēgļiem jāliedz iespēja izvēlēties valsti, uz kuru doties, uzskata Muižnieks

3 komentāri

Patvēruma meklētāju pārvietošana no bēgļu nometnēm Grieķijā un Itālijā norit lēni. No 160 tūkstošiem kopš rudens pārvietots vien nepilni pieci simti cilvēku. Lai procesu paātrinātu, bēgļiem vajadzētu liegt iespēju izvēlēties, uz kuru valsti doties, uzskata Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks.

Komentējot lēno progresu, Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks intervijā LNT ziņām norāda, ka Briselei ir jāmaina bēgļu pārvietošanas programma un jāmeklē veids, kā šo mehānismu padarīt efektīvāku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viņaprāt, viens no risinājumiem būtu bēgļiem liegt tiesības izvēlēties valsti, kur apmesties.

Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks:

Ir jādod tāds skaidrs vēstījums patvēruma meklētājiem, ka viņiem nav tiesības uz patvērumu jebkurā sev izvēlētā valstī. Citādi visi gribēs braukt tikai uz Vāciju vai Zviedriju. Tā tas nenotiks. Nav tādas tiesības ierakstītas nekur Jāpasaka — lūk, jūs nevarat izvēlēties vienalga, kuru valsti jūs gribat, lai tur brauktu.

Latvijai ir grūti atrast patvēruma meklētājus, kas gribētu braukt uz šejieni, pauž Straujuma

”Nav tā, ka cilvēki grib braukt uz zemi, kur ir auksti,” pauda premjerministre Laimdota Straujuma. Viņa apstiprināja, ka bēgļu vidū Latvija nav sapņu zeme – tāda migrantiem ir Vācija. ”Iespējams, viņiem ir arī maz informācijas par Latviju,” sacīja premjerministre.

Skaties video!

3 komentāri

TOP komentāri

 • Kurš
  0

  Kurš

  gan šā mērgļa viedokli prasīja?

  18.02.2016 04:42

 • SO.
  0

  SO.

  Piekrītu Muižniekam.Ja cilvēks bēg no nāves karā, svarigākais ir miers.Ja nepatik, paliec dzimtenē un cīnies par mieru tur.Ja tas miljons, no kuriem liela dala ir kareivigu vīriešu, saceltos pret Daeš uz vietas, būtu cita situācija.Tagad ierodas svešā zemē un pieprasa, ka solīti pabalsti un lieli.Lai prasa solitājiem, kas iesēdināja laivās.

  14.02.2016 11:12

 • Latvietis
  0

  Latvietis

  Kur tad paliek beglu cilvektiesibas? Vai tad tas bus vergu tirgus? Ka sadi vergi miles Latviju?

  08.02.2016 21:05

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas