Vidusskolas beidzējiem jābūt 18, nevis 19 gadus veciem, akcentē Seile

4 komentāri

Latvijā būtu jāpanāk tas, ka laikā, kad tiek pabeigtas mācības vidusskolā, jaunieši ir 18 gadus veci. To vislabāk varētu panākt, bērniem uzsākot skolas gaitas jau no sešu gadu vecuma, sacīja izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Patlaban jaunieši mācības vidusskolā noslēdz pārsvarā 19 gadu vecumā, un skolas gaitas uzsāk septiņu gadu vecumā. “Šeit varētu būt diskusija par to, ka bērni sāk iet skolā jau no sešiem gadiem,” sacīja ministre. Viņa arī noraidīja iepriekš amatpersonu vidū izskanējušo ideju, ka Latvijā varētu tikt samazināts gadu skaits, cik ilgā laikā var iegūt vidējo izglītību, proti, 12 klašu izglītību mainīt uz 11 klašu izglītības sistēmas modeli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties video!

4 komentāri

TOP komentāri

 • Dr.paed.
  +1

  Dr.paed.

  Vai ļ. cien. Seiles kundzei nešķiet, ka iegūsim tikai papildus kontingentu ar garīgi un psihiski slimiem invalīdiem, kas būs jāuztur no valsts budžeta? Bērnību nevar atlikt! Tāpat, kā nedrīkst atņemt bērniem iespēju vismaz līdz 3 gadu vecumam izaugt ģimenē! Domāts netiek par ilgtspējīgu attīstību un dzīves kvalitāti, bet tikai par to, kā ātrāk iegrūst bērnus darba tirgū kā lēto darba spēku.

  09.04.2015 14:14

 • komentārs
  +1

  komentārs

  manuprāt "iespārda" šī rīta intervijā dzirdētais viedoklis, ka skolēniem jau mazākajās klasēs jāsākot domāk par ko kļūt. hmm..

  02.04.2015 11:05

 • Mārcis
  +1

  Mārcis

  Tad sākam mācīties no 6 gadu vecuma nebūs jāsamazina klašu skaits!

  02.04.2015 09:56

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas