Veselības nozarei finansējums būtu jāpalielina par vairākiem simtiem miljonu, pauž Eglītis

1 komentārs

Veselības nozarē problēmas ir tik dziļas, ka finansējums būtu jāpalielina par vairākiem simtiem miljonu vai arī jāatsakās no daudzu pakalpojumu apmaksas par valsts naudu. Šādu viedokli šorīt raidījumā 900 sekundes pauda Kuldīgas slimnīcas vadītājs, bijušais veselības ministrs Ivars Eglītis.

Viņš uzskata, ka patlaban, medicīniskā terminoloģijā runājot, ar zālēm vairs nepietiks, bet sistēmai būs vajadzīgs ķirurģisks grieziens.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Eglītis arī piebilda, ka patlaban to cilvēku, kas nesaņem valsts apmaksātos veselības pakalpojumus, ir vairāk nekā to, kas tādus saņem.

Lai uzlabotu kritisko situāciju, kas tagad valda veselības aprūpes jomā Latvijā, risinājums varētu būt līdzīga principa ieviešana kā ir autovadītājiem – obligātās apdrošināšanas jeb OCTA iegādāšanās.

Savukārt, raksturojot pašreizējo situāciju, Eglītis akcentēja – ”baidos, ka likumus jau esam pārkāpuši, un, piemēram, laukos cilvēki pie veselības aprūpes vairs netiek”.

”Baidos, ka bada apstākļos neviena sistēma vairs nestrādā,” sacīja bijušais ministrs.

Viņš arī norādīja, – solītie 100–120 miljoni eiro veselības aprūpei situāciju neatrisinās, vien spēs samazināt rindas pie ārstiem. Turklāt šī ”bedre” ir rakta jau gadiem, tādēļ ar zālēm vairs nepietiek, bet ir jāveic ”ķirurģisks grieziens”.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Homērs Simpsons
    +1

    Homērs Simpsons

    Nekadus milijonus veselibai! Vai tad jus muca dzivojiet ? Kuru katru bridi latvija gatavojas iebrukt asinaina krievija !Visu armijai visu aizsardzibai!

    01.03.2016 17:37

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas