Vējonis: Studentiem par militārās mācības kursu varētu piešķirt kredītpunktus

0 komentāri

Nākotnē studentiem par sekmīgu militārās mācības kursa pabeigšanu varētu piešķirt kredītpunktus, kas nepieciešami jebkuram studējošajam. Šāda iecere ir aizsardzības ministram Raimondam Vējonim (ZZS).

Aizsardzības ministrs marta beigās telekompānijas LNT raidījumā 900 sekundes paziņoja, ka nākamgad varētu sākties militārās mācības Latvijas studentiem. Viņš informēja, ka ir uzdevis Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem izstrādāt sistēmu, kā iesaistīt studentus militārajās apmācībās. Plānots, ka nākamgad varētu notikt pirmās militārās nometnes brīvprātīgajiem studentiem. Pēc apmācības cikla pabeigšanas šie studenti saņemtu rezerves virsnieku pakāpes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ar savas padomnieces Aijas Jakubovskas starpniecību Vējonis skaidroja, ka devis uzdevumu izveidot ilgtspējīgu sistēmu, kas nodrošinātu studentu militāro apmācību, tostarp rezerves virsnieku sagatavošanu.

Nākamvasar paredzēta pirmā apmācība brīvprātīgiem studentiem. Tas parādīs, kāda ir atsaucība, kā studenti spēj nokārtot eksāmenus pēc kursa beigšanas, cik daudzi spēj šo apmācību izturēt, kas tajā jāuzlabo un cik tas izmaksā. Papildus nauda nebūs vajadzīga, jo izmaksas plānotas esošajā budžetā. Iniciatīvu veidot šādu apmācību izteikušas arī studentu korporācijas.

Ministrs skaidroja, ka diskusijas par daļēji obligātu vai obligātu apmācību notiks tad, kad būs rastas atbildes uz virkni jautājumu, tajā skaitā par brīvprātīgu iesaistīšanos apmācībās. “Tas, ka militāra apmācība varētu būt arī daļēji obligāta vai obligāta, nozīmē, ka atsevišķās specialitātēs varētu būt šādi kursi vai par šādu kursu sekmīgu beigšanu varētu iegūt kredītpunktus, bet šīs diskusijas ir tikai pašā sākuma stadijā,” piebilda Vējonis.

Drīzumā Aizsardzības ministrija sāks konsultācijas ar augstskolām.

Vējonis akcentē, ka Latvijas sabiedrībai ir jāapzinās, ka drošības situācija reģionā ir būtiski mainījusies un katrs valsts aizsardzībā pieņemtais lēmums ir jāvērtē vispirms kā ilgtermiņa ieguldījums. Ministrs atgādināja, ka valsts aizsardzības stiprināšana notiek vairākos virzienos – agrā brīdināšana, ātrā reaģēšana, Nacionālo bruņoto spēku, tostarp Zemessardzes, stiprināšana un rezerves sistēmas izveide.

Rezerves sistēmas izveide ir viens no sarežģītākajiem uzdevumiem, jo tā ir jābūvē gandrīz pilnīgi no jauna. Tādēļ jau šoruden notiks rezerves karavīru apmācība un notiek darbs pie rezervistu uzskaites sistēmas koncepta, ir iezīmēts darba virziens studentu iesaistē militārajā mācībā. Katrs no virzieniem esot vienlīdz svarīgs un Aizsardzības ministrijai tie konsekventi jāīsteno, vienlaikus rēķinoties ar budžeta iespējām.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas