Vējonis: Latvijas iedzīvotājiem ir vērts biežāk izmantot dažādus ģerboņus

0 komentāri

Latvijas iedzīvotājiem ir vērts biežāk izmantot ģerboņus, lai pārstāvētu savu dzimtu, novadu un valsti. To, tiekoties ar Valsts heraldikas komisijas pārstāvjiem, akcentē Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents īpaši izcēla gaidāmo Latvijas simtgadi un aicināja Valsts heraldikas komisiju nākt klajā ar priekšlikumiem iespējamajai dāvanai valstij šajā gadskārtā, populārā un vizuāli saistošā veidā stāstot par Latvijai nozīmīgajiem valsts simboliem. Valsts heraldikas komisijas pārstāvji apliecināja, ka piedāvās savus ieteikumus šādam darbam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Komisijas priekšsēdētājs Laimonis Šēnbergs sarunas laikā iepazīstināja ar komisijas darbu, izstrādājot gan municipālos, gan institūciju ģerboņus, kā arī izcēla šobrīd plašo interesi par dzimtu ģerboņiem. Komisijas pārstāvji akcentēja, ka tā savā darbā arvien aicina uz plašāku un precīzāku valsts heraldiskās simbolikas lietošanu iepretim dažādu citu simbolisko zīmju izmantošanai. Valsts prezidents pievienojās šim aicinājumam, norādot, ka mūsu valstī izstrādātie ģerboņi ir skaisti un ar plašu vēsturisko piepildījumu, kas ļauj tos celt goda vietā ikkatrā notikumā

Ņemot vērā heraldikas komisijas kompetences paplašināšanos, tika pārrunāta arī nepieciešamība papildināt un atjaunot komisijas personālsastāvu ar jaunu vēstures, dizaingrafikas un jurisprudences ekspertu klātbūtni.

Sarunas noslēgumā Imants Lancmanis, kas pārstāv arī Rīgas pils atjaunošanas padomi, informēja Raimondu Vējoni par aktuālo situāciju Valsts prezidenta rezidences renovācijas darbos. Viņš akcentēja, ka darbi norit ļoti augstā profesionālā līmenī un rezultāts, viņaprāt, būs kvalitatīvs, kā arī aicināja Valsts prezidentu vēl remontdarbu laikā apmeklēt Rīgas pili. Raimonds Vējonis apliecināja, ka jau tuvākajā laikā atsauksies šim aicinājumam.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas