Vaira Vīķe-Freiberga: Ir sācies cita veida karš – maskarāde

0 komentāri

Ukrainas krīze pasaules vēsturē ir aizsākusi “pavisam jaunu pavērsienu”, proti, līdz šim nepieredzēta veida karu, uzskata bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Foto: LETA

Foto: LETA

Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga:

Vjetnamas karš izcēlās ar to, ka vairs nevarēja saredzēt savu ienaidnieku, jo viņi pārvietojās pa kilometriem gariem tuneļiem, Pirmais un Otrais pasaules karš mainīja to kārtību, kāda bija Napoleona laikos un visos iepriekšējos gadsimtos. Tagad ir sācies jauns kara veids – maskarāde.

Eksprezidente skaidroja, ka patlaban cīņas Ukrainas austrumos notiek, tāpat tiek izmantota smaga kara tehnika, taču Krievija noliedz, ka valsts veic kaut kādas darbības minētajā teritorijā. Biedējoši ir tas, ka Krievijas iedzīvotājiem tiek stāstīts, ka ”mēs dodamies glābt galīgi apspiestos un sabradātos tautiešus”, savukārt ”tautiešu” definīcija ir diezgan ”biedīga” – zem tās varētu “parakstīties” jebkurš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pašlaik Krievija arī “žvadzina savus atomieročus”, tomēr tas ir muļķīgi – ja Krievija “sāks mest autombumbas”, no radioaktīvajiem mākoņiem krievi cietīs tikpat lielā mērā, kā tie, uz kuriem tās mestas.

Patlaban Eiropā un NATO ir ”liels bars” valstu, kurām jānonāk pie kopīga viedokļa, pauda V. Vīķe-Freiberga, norādot, ka Rietumvalstu reakciju var vērtēt kā adekvātu. “Rietumvalstu reakcija pret Krievijas agresiju ir bijusi pietiekama un adekvāta, lai arī nav spējusi glābt situāciju. Tas ir skumji,” norādīja V. Vīķe-Freiberga.

Foto: LETA

Foto: LETA

Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga:

Ir pilnīgākā ilūzija domāt, ka mīlestība, laipnība un draudzība pret Krieviju mainīs to, ko Krievija ir izplānojusi darīt. Jūs varat izstiepties, sarauties, pakārties vai vienalga ko darīt, viņi darīs, ko viņi grib darīt. Labākais, ko Latvija ir darīt – reaģētu uz situāciju pēc iespējas adekvāti.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas