Timrots par velojoslu ieviešanu: Vilkam kāju salauzuši un kazu noskuvuši

1 komentārs

”Varbūt nodoms ir bijis labs, bet iznācis ir ļoti klibi,” tā, komentējot velojoslu ieviešanu Rīgā, pauž autoeksperts Pauls Timrots. ”Sanāk tā, ka vilkam kāju salauzuši un kazu noskuvuši – ne šis, ne tas,” viņš pauž.

Viņš pauž, ka patiesībā vajag ”ļoti maz piepūles, lai būtu labi”, taču pašreizējā velojoslu kārtība ir ”muļķīgi, dīvaini, neizlēmīgi gājieni”, kuru rezultātā pilsēta ir ”samuļļāta”.

”Tā vietā, lai kaza būtu dzīva un vilks paēdis, ir sakāpināta spriedze starp satiksmes dalībniekiem,” saka P. Timrots.

Viens no izaicinājumiem drošībai ir ierīkotās automašīnas stāvvietas blakus velojoslām, kas rada ne mazums neskaidrību un avārijas situācijas.

Pauls Timrots, autoeksperts:

Tas nevar būt droši, ka veloceliņa vidū stāv automašīnas, kurām virina durvis uz abām pusēm. Cilvēki iet kaut vai uz teātri, bet tur divriteņi vēl zibinās garām vēl pirms trotuāra. Nu – nevar tai omei izstāstīt, kur kāpt ārā, ja viņa varbūt pirmo reizi Rīgā uz teātri brauc.

Tāpat autoeksperts ir pārliecināts, ka vietās, kur brauktuves malā ir ierīkots veloceliņš, būtu jālikvidē iespēja nogriezties pa kreisi.

”Lai veloceliņš būtu drošs, tam ir jābūt nodalītam no brauktuves vai nu ar puķu podiem vai ar kādu ”betoniņu”, stabiņiem un galu galā ”smukiem” kokiem. Tā tam ir jābūt, lai velosipēdists – piemēram, kāda apjukusi sieviete, kas ne pārāk saprot satiksmes noteikumus un nekad varbūt nav braukusi ar automašīnu, arī jūtas pasargāta,” sacīja P. Timrots.

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • pilsētnieks
    0

    pilsētnieks

    Ko var malt vienu un to pašu! Velojoslas jau ir vairāk kā gadu un labi, ka ir riteņbraucēji tās izmanto!

    31.03.2015 17:51

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas