Tiesu spriedumi ir jāsaprot ne tikai juristiem, bet visai sabiedrībai, saka Vējonis

0 komentāri

Tas, ka tiesnesim nepatīk skaidrot savus lēmumus, nenozīmē, ka viņš var to nedarīt – tā īsumā varētu atstāstīt vienu no galvenajām šodienas tiesnešu konferences tēzēm. Šajā konferencē ik gadu soģi no visas valsts apspriež Latvijas tiesu sistēmas trūkumus, un šogad centrālā tēma bija tiesu komunikācija ar sabiedrību.

Ar stipru armiju nepietiek, lai Latvijas iedzīvotāji justos droši – ir jāspēj arī uzticēties, ka likums pret visiem būs vienāds – ar šādu atziņu ikgadējo tiesnešu konferenci atklāja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņš akcentēja, ka liela daļa aizdomu par negodīgām tiesām ceļas no pašu tienešu attieksmes, ka lēmumi sabiedrībai nav jāskaidro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto:

Raimonds Vējonis:

Tiesas darbs nebeidzas ar taisnīgi izlemtu lietu un juridiski precīzu nolēmumu. Nolēmums, kurš rakstīts tikai juristiem saprotamā valodā, ir vienkārši un pārliecinoši jāizskaidro arī tiem, kuriem nav speciālu juridisko zināšanu.

Video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas