The Economist apskatnieks: Eiropas vārgās sankcijas Krievijai demonstrē vājumu

0 komentāri

Eiropas Savienības ar vājajām sankcijām pret Krieviju ”demonstrē savu vājumu”. ”Putins tagad var spēlēt ”skaldi un valdi” spēli, it īpaši ar saviem jaunajiem draugiem Grieķijas galvaspilsētā Atēnās,” sacīja The Economist apskatnieks Edvards Lūkass.

”Tā ir nopietna problēma, un mums vajadzēs smagi strādāt, lai to pārvarētu,” sacīja E. Lūkass.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viņš uzsver, ka Eiropas Savienībai (ES) jāizstrādā visaptveroša politika, kā reaģēt uz Krievijas draudiem. Sankcijas šajā stratēģijā būtu tikai viens no instrumentiem. E. Lūkass arī uzskata, ka pret Krievijas ietekmi būtu jāvēršas katrai valstij atsevišķi.

”Eiropas Savienība ir sarežģītā pozīcijā, jo tā ir sašķelta. Taču šādā situācijā Eiropas Savienības valstis var sākt īstenot individuālus pasākumus. Piemēram, mana valsts, Lielbritānija, varētu būt daudz stingrāka saistībā ar Krievijas netīrās naudas atmazgāšanu. Naudas atmazgāšanai lielāku uzmanību, iespējams, vajadzētu pievērst arī Latvijai,” sacīja E. Lūkass.

The Economist apskatnieks Eduards Lūkass:

Ja Eiropas Savienība nav gatava darboties kolektīvi, tad nekas nevar būs atturēt ieviest individuālās sankcijas gan vīzu, gan naudas jautājumos. Nekas neliedz atsevišķām valstīm darīt visu, kas ir to spēkos, lai palīdzētu Ukrainai.

Eiropas Savienība gan, visticamāk, nesekos šiem padomiem, jo sankciju karš un ārpolitiskā situācija aizvien vairāk ietekmē valstu labklājību.

Pašlaik Eiropas Savienība noteikusi mērenas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju. Tās paredz aizliegumu pirkt vai pārdot Krievijai ieročus; piegādāt preces militārai sfērai; Piecām Krievijas bankām un vairākiem uzņēmumiem noteikti ierobežojumi piekļūt Eiropas Savienības finanšu tirgiem.

Tāpat Eiropas Savienības “melnajā sarakstā” iekļauti 132 politiķi, separātistu līderi un uzņēmēji, kuriem aizliegts ieceļot Eiropas Savienībā, iesaldēti līdzekļi un īpašumi. Sarakstā atrodas arī 28 organizācijas un uzņēmumi.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas