Tautas vēlēts prezidents var būt nepatīkams pārsteigums, akcentē Vīķe-Freiberga

1 komentārs

Izvirzīt savu kandidātu un ievēlēt Valsts prezidentu – tā ir privilēģija un kurš gan atteiksies no tās, tā sarunā ar LNT retoriski vēlēšanu sistēmu vērtē bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
FOTO: LETA

FOTO: LETA

Tās ir partijas, viņas balso, izvirza kandidātus, viņām ir šīs privilēģijas, savā ziņā viņi var darīt, ko grib, par pēc Satversmes un tad tauta ir mazliet šokēta – viņiem ir tik brīvas rokas un viņi var radīt mums nepatīkamus pārsteigumus. Starp citu, tautas vēlēts prezidents arī var būt nepatīkams pārsteigums, neaizmirsīsim to.

Eksprezidente piebilst, ka tautai tomēr ir iespēja ar referenduma palīdzību mainīt valsts pirmās amatpersonas ievēlēšanas kārtību, nosakot, ka prezidentu ievēl tauta. Vīķe-Freiberga gan norāda uz risku, kas saistīts ar tautas vēlētu prezidentu.

“Tas risks būtu tāds, ka nauda, kas nāk no avotiem, kas nav Latvijas suverēnām interesēm draudzīgas un ir draudīgas, tāda nauda var iespaidot reklāmas kampaņu. Pietiek kādu seju izlīmēt par visiem stūriem, un tā seja beigās tiek atpazīta un ļaudis viņu izvēlas,” tā bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • oomīte
    0

    oomīte

    Tieši tā, Latvijas latvieši brauc prom, krievi paliek kam tuvs kremlis,

    28.05.2015 09:01

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas