“Tas ir karš uz ļoti ilgu laiku,” par baiso teroraktu sekām Eiropā izsakās Rinkēvičs

2 komentāri

Daļa parasti Briselē notiekošo darba grupu, uz kurām dodas Latvijas amatpersonas, teroraktu dēļ ir atceltas, taču ministru un valdība vadītāju līmeņa vizītes patlaban netiek plānots atcelt. Tā otrdien vakarā intervijā LNT Ziņām teica ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Viņš teica, ka varētu būt nepieciešamība sasaukt Eiropas Savienības iekšlietu vai ārlietu ministru padomes ārkārtas sēdes vai valdības vadītāju padomes sēdi, tāpēc viņš nedomā, ka kādas vizītes tuvākajā laikā varētu tikt atceltas. “Ja sāksim atcelt pasākumus un nespēsim efektīvi pieņemt lēmumus, tā arī būs teroristu uzvara,” norādīja ministrs.

Zināms, ka otrdien, un, iespējams, arī trešdien ir atcelta visa plānotā Latvijas amatpersonu vizīte, kas bija saistīta ar sarunām ar Eiropas Komisiju. Pagaidām ir arī informācija, ka daļa no parastajām darba grupām, uz kurām bieži dodas Latvijas amatpersonas, nenotiks.

Ministrs teica, ka patlaban Ārlietu ministrijai nav ziņu par teroraktos cietušiem Latvijas valstspiederīgajiem. ”Bet gribu uzsvērt, ka vēl nav identificēti visi bojāgājušie, valsts piederība nav noteikta, tāpēc neņemtos apgalvot, ka zinām, ka neviens nav cietis,” teica Rinkēvičs, norādot, ka notiek informācijas pārbaude.

Briselē kopumā dzīvo un strādā aptuveni 2000 valstspiederīgo, neskaitot tos, kas ierodas komandējumos, un līdz plkst. 19.30 gan vēstniecībai Briselē, gan konsulārajam departamentam bija zvanījuši 15-16 cilvēki, interesējoties par savu tuvinieku likteni vai arī piesakoties, ka ir sveiki un veseli.

Runājot par terorismu, viņš atzina: nevaram izslēgt, ka būs jauni uzbrukumi vietās, kur pulcējas cilvēki. “Tas ir karš, un tas ir nopietns karš. Nezinu, vai varam saukt par Trešo pasaules karu, bet tas ir karš, kas būs ļoti ilgu laiku,” komentēja Rinkēvičs. Viņaprāt, ir jomas, kur tiek darīts nepieciešamais, bet ir arī tādas, kur rīcība nav bijusi pietiekama.

“Tā ir zināmā mērā cīņa, lai apsteigtu. Primārais ir izlūkošana, informācijas iegūšana par plāniem un šo cilvēku neitralizēšana. Tur, kur tas izdodas, parasti skaļu virsrakstu nav. Tad, kad šīs informācijas nav, diemžēl redzam, kas notika Parīzē pagājušā gada 13. novembrī, šogad Briselē. Neaizmirsīsim arī par reģioniem ārpus Eiropas Savienības – burtiski tikko Stambula, pavisam nesen Ankara, Tunisija,” teica ministrs.

Video

2 komentāri

TOP komentāri

 • Nu re
  +1

  Nu re

  Šitie savu vainu nekad neatdzīs,pateicoties valdību bezatbildīgiem lēmumiem Eiropa ir reāli uz iznīcības robežas.
  Merkelei sen bija jāpamet savs amats sū...ievārija viņa ar savu "labo"sirdi pret imigrantiem. Un Latvija valdība ir bez sava viedokļa, pakaļas l........
  Tas tiešām ir karš,kurš gan to nezināja?!
  Un zaudētāji diez vai būs musļiki,viņi visur ir soli priekšā!
  Musļiku mau..... Merkeles kundze paldies jāsaka viņai!

  23.03.2016 10:44

 • Andza Nolaukiem
  0

  Andza Nolaukiem

  Labāk pastāsti, ka tas viss tiek darīts, lai ieviestu "Jūsu" Jauno pasaules kārtību...

  22.03.2016 23:33

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas