“Tas bija izrauts no konteksta!” – Āboltiņa skaidrojas par saviem izteikumiem Krievijas raidījumā

2 komentāri

Krievijas televīzijā demonstrētais Solvitas Āboltiņas citāts ar kritiku Latvijas žurnālistu darbam un filmai Ģenerālplāns bijis sagrozīts un izrauts no konteksta – tā piektdien, 1. aprīlī, LNT Ziņām situāciju skaidroja pati Vienotības līdere un Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Krievijas televīzijā ievietotais politiķes citāts izpelnījies plašu kritiku Latvijā, jo Āboltiņas teiktais it kā apstiprināja Krievijas raidījuma viedokli par Rietumu īstenoto informatīvo karu pret Krieviju. Āboltiņa skaidro, ka nav zinājusi, kuram medijam konkrētajā brīdī sniedz interviju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Solvita Āboltiņa:

Intervija notika pēc filmas pirmizrādes, un mana kļūda ir, ka medijs nestādījās priekšā. Droši vien, ja medijs būtu stādījies priekšā, tad es vai nu interviju atteiktu, vai padomātu, vai kādā veidā nevar ielikt no manas intervijas kādu fragmentu, un tādā veidā pavērst pret to, kas notiek mūsu valstī. Tas ir klasisks piemērs, kādā veidā strādā šī te informācijas propagandas mašīna.

Spilgts piemērs ļoti labai montāžai, kad, intervējot kādu personu tik ilgi, kamēr to viedokli dabū. Arī Latvijā šad tad mēdz iemontēt tieši to citātu, viņu pasniedzot. Šis diemžēl ir tas piemērs, kurš varbūt ir sāpīgs un kuram ir lielas politiskas sekas. Izmantojot manas amatpersonas statusu, iemontēts kaut kas, no tā, ko es teicu, pilnīgi izraujot no konteksta.

Internetā arī pieejama Āboltiņas intervijas pilnā versija, kas liecina, ka politiķes citāts, kas parādīts Krievijas televīzijā un izpelnījies plašu kritiku, ir samontēts no trim atsevišķām daļām.

Video

2 komentāri

TOP komentāri

 • Nu re
  0

  Nu re

  Vienkārši, neticēt nevienam Kremļa krieva vārdam. Katrs vārds ir naida un nacisma pārpilns.

  03.04.2016 08:07

 • SO.
  0

  SO.

  Tik pieredzējušai un sevi augstu vērtējošai politikei, runājot par tik smagu tēmu, gan vajadzētu noskaidrot, kam un ko viņa saka.Protams, par upuri var krist jebkurš, bet cik bieži nav bijis, kad Āboltiņas kundze ir pārmetusi citiem šādus un lidzigus negadījumus

  02.04.2016 18:02

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas