Spure: Latvijā uzturēt pustukšus cietumus nebūtu saimnieciski pareizi

0 komentāri

Latvijā uzturēt pustukšu cietumu nebūtu saimnieciski un ekonomiski pareizi, šodien preses konferencē par cietumu reorganizāciju izteicās Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšniece Ilona Spure.

Spure arīdzan norādīja, ka ieslodzīto skaits pēdējos divos gados patiešām ir būtiski samazinājies, un “tas ļauj inventarizēt gan sadzīves apstākļus visos Latvijas cietumos, gan arī sakārtot ieslodzīto kategoriju izvietošanu atbilstoši likumdošanai”.

“Pašlaik esam saskārušies ar situāciju, ka Latvijā uzturēt, tā teikt, pustukšus cietumus nav saimnieciski un ekonomiski pareizi,” pauda IeVP vadītāja. Tāpēc, kā turpināja Spure, notiek tieši daļēji slēgto cietumu optimizēšana.

Izvērtējot Jēkabpils cietuma infrastruktūru, tika secināts, ka tā nav atbilstoša slēgta cietuma režīma izpildei, un tāpēc bija pieņemts lēmums pārvietot visus Jēkabpils slēgtā cietuma notiesātos uz Daugavgrīvas, Valmieras un citiem slēgtajiem cietumiem. Savukārt 306 Šķirotavas notiesātie pārvietoti uz Jēkabpils cietumu.

“Šķirotavas cietums, protams, ir fiziski diezgan nolietots, lai tas atbilstu prasībām, kā arī mums ir jāievēro starptautiskie normatīvie akti. Savukārt lielajās sadzīves telpās, kas nav mazvietīgas kameras, var būt izvietoti pat 30 ieslodzītie. Līdz ar to mēs diez vai šodien varam runāt par efektīvu sodu izpildi un recidīva samazināšanu,” pauda IeVP vadītāja.

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK) norādīja, ka Šķirotavas cietums tiks slēgts 1. novembrī, tādējādi Latvijā būs 11 ieslodzījuma vietu. Tieslietu ministrs pauda, ka, realizējot kriminālsodu politikas reformu, ieslodzīto skaits ir samazinājies līdz 4766 ieslodzītajiem patlaban, lai gan piecu sešu gadu griezumā tas bijis krietni lielāks. Piemēram, 2012. gadā ieslodzījuma vietās atradās 6117 cietumnieku.

Ministrs skaidroja, ka kādu laiku šis infrastruktūras objekts tiks uzturēts, līdz tiks atrasts risinājums, ko ar cietumu darīt turpmāk. Bērziņš sacīja, ka šis objekts varētu tikt nodots Tiesu namu aģentūrai vai Valsts nekustamajiem īpašumiem, kas tālāk atbilstoši savai īpašumu apsaimniekošanas koncepcijai lemtu par cietuma turpmāko nākotni, pieļaujot, ka to varētu pārdot izsolē.

Kopumā Bērziņš sacīja, ka turpinās darbs pie jaunā cietuma projektēšanas un kopumā notiek virzība uz to, lai tiktu sakārtota cietumu infrastruktūra.

Atskatoties uz vēsturi, Bērziņš stāstīja, ka konkrētā ieslodzījuma vieta tika izveidota 1963. gadā un savulaik te bija aptuveni 2000 ieslodzīto.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas