Skudra: Muhameda karikatūras bija tikai iegansts teroristu uzbrukumam

0 komentāri

Francijas laikrakstā publicētās pravieša Muhameda karikatūras bija tikai islāmistu teroristu uzbrukuma iegansts, lai pievērstu pēc iespējas lielāku uzmanību, nevis reālais iemesls.

Tā norāda Latvijas Universitātes Komunikācijas studiju nodaļas asociētais profesors Ojārs Skudra. Kā uzsver eksperts, nav nekādu šaubu, ka demokrātiskā valstī vārda brīvība pieļauj publicēt arī Muhameda karikatūru.

Skudra uzskata, ka šajā gadījumā problēma ir islāma džihādistu vēlme ar terora aktu palīdzību  sasniegt savus tālejošākos mērķus, nevis viņu dusmas par karikatūru publicēšanu.

“Protams, vārda brīvība ietver sevī arī brīvību zīmēt pravieša Muhameda karikatūru, šaubu nav ne mazāko.Ir jāsaprot, ka, teiksim, šie teroristi, šīs teroristu organizācijas, viņu vidū ir arī tā teikt, jāliek pēdiņās šo vārdu, “izglītoti cilvēki”, viņu vidū ir “izglītoti cilvēki”, kuri labi saprot, ko nozīmē komunikācija un mediji. Protams, ka viņi ir ieinteresēti, šie teroristi mediju rezonansē, iespējami plašākā, lai aiznestu šo savu nāvējošo vēstījumu līdz iespējami plašākām iedzīvotāju grupām, un ir pilnīgi skaidrs, ka tā pravieša Muhameda karikatūra ir, jo viņu mērķis jau nav panākt, ka pravieša Muhameda karikatūras vairs nezīmētu nevienā preses izdevumā, viņu mērķi ir tālejošāki – par to liecina tas, kas notiek ar tā saukto Islāma Valsti, tas ir viņu tālejošais mērķis,” norāda Skudra.

Vienlaikus, publicējot šāda veida materiālus, plašsaziņas līdzekļiem ir jāapzinās, ka tie automātiski pakļauj sevi uzbrukuma riskam un ar to jārēķinās, tā norāda Skudra.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas