Saskaņiete pārliecināta, ka par intīmām lietām tikumiskāk būtu runāt mājās

0 komentāri

Partijas Saskaņa deputāte Jūlija Stepaņenko pārliecināta, ka Latvijas mācību iestādēs tiek izplatīta tāda informācija, kas apdraud un negatīvi ietekmē skolēnu tikumisko attīstību. Tādēļ ar likumu būtu jāaizliedz dažādas brošūras, piemēram, par drošu seksu un reproduktīvo attīstību. Kā vienu no tikumības grāvējiem deputāte uzskata Papardes zieda veidotos bukletus ar informāciju par reproduktīvo attīstību.

Idejas aktīvākā pretiniece – Vienotības deputāte Ilze Viņķele norāda, ka šāds likums ļoti viegli var kļūt par instrumentu cenzūrai. Viņasprāt, šis Saskaņas un Nacionālās apvienības kopdarbs ir bīstams.

Nav skaidrība arī par to, kurš būs tiesīgs kļūt par tikumisko uzraugu valstī un lemt, ko skolēns drīkst zināt par savu garīgo un fizioloģisko attīstību un ko ne.

Visticamāk, informācijas materiālu tikumiskā izvērtēšana guls uz skolu direktoru pleciem.

Par izglītības komisijas atbalstīto Saskaņas priekšlikumu būs vēl jābalso Saeimai otrajā lasījumā. Sagaidāms, ka to atbalstīs ne tikai nacionālā, bet arī reģionu apvienība, un priekšlikums gūs vairākuma atbalstu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas